بیمارستان دامپزشکی شبانه روزی پایتخت

aparat
بهترین بیمارستان دامپزشکی تهران
بیمارستان دامپزشکی پایتخت

اگر کسي با توجه به مشکلات زندگي آپارتماني قصد نگه داري از حيوان خانگي اي داشته باشد. بي شک گربه يکي از بهترين گزينه هاست.
گربه اين حيوان باوقار، مغرور و باهوش، هزاران سال است که به زندگي در کنار انسان خو گرفته و امروزه با توجه به زندگي پر مشغله شهري، شايد بهترين گزينه براي دوستداران حيوانات خانگي باشد.
حال مي پردازيم به خصوصياتي که گربه ها را به نسبت بيشتر از ديگر حيوانات خانگي مناسب نگه داري در آپارتمان مي کند.

بسیاری از گربه ها به راحتی و با خشنودی می توانند داخل آپارتمان سر ببرند. و حتی بسیاری از دامپزشکان توصیه می کنند که برای حفظ سلامتی و رفاه گربه و صاحبش ، گربه را همیشه در خانه نگه داری کنید. و کسانی که در آپارتمان زندگی می کنند، بهتره تا این حیوان دوستدا
شتنی را با خود هم دم سارند. امکان فرار گربه از خانه وجود دارد. گربه هایی که در داخل خانه به سر می برند از ماشین ها ، گاز سگ های بزرگ و گربه های دیگر و از آلوده شدن به انگل های تند و زننده در امان اند. آن ها همچنین از ریسک مبتلا شدن به بیماری های عفونی از دیگر حیوانات وحشی-اهلی در امان اند.

مزایای نگه داشتن گربه در آپارتمان و داخل خانه :

* بچه گربه ها با غريزه ذاتي خود به راحتي دفع در ظرف خاک مخصوص خود را مي آموزند و لازم نيست وقت و حوصله زيادي را صرف آموزش آن ها کنيد و از بابت تميز ماندن کف پوش و مبلمان منزل خيالتان راحت مي باشد.

 * گربه ها حيواناتي بسيار تميز ئ پاکيزه اند و هميشه مشغول آراستن خود مي باشند و نياز چنداني به حمام و نظافت کردن ندارند. در صورت لزوم مي توانيد ماهي يک بار گربه را بشوييد.

* گربه حيوان مستقلي است و احتياجي به مراقبت و توجه دائم ندارد.

 * گربه ايجاد سر ئ صدا نمي کند به خصوص اگر يک جفت از آن ها را نگهداري کنيد. در صورت داشتن يک گربه تنها گاهي در سيکل جنسي و زمان فحل شدن چند روزي سر و صدا مي کند که آن هم با مصرف دارو تا حد زيادي قابل کنترل است.

نگه داشتن گربه در آپارتمان* مي توانيد گربه را تا چند ساعت در روز در خانه تنها بگذاريد و در صورت اجبار مي توانيد 24 ساعت حيوان را با آب و غذاي کافي در خانه تنها نگه داريد. اگر به دليل شرايط شغلي مجبوريد هر روز حيوان را ساعات زيادس در خانه تنها بگذاريد بهتر است يک جفت گربه نگه داري کنيد تا تنهايي يکديگر را پر کنند.

* گربه هايي که به خصوص همراه شما در آپارتمان زندگي مي کنند و کم تحرک هستند نظير گربه هاي پرشين، احتياج به غذاي زيادي ندارند و مشکل چنداني از بابت تهيه غذاي آن ها نخواهيد داشت.

* گربه ها به فضاي زيادي احتياج ندارند و به راحتي مي توان در فضاي محدود آپارتماني آن ها را نگه داري نمود.

* گربه ها نياز به گردش و پياده روي روزانه ندارند و محيط امن خانه را به بيرون ترجيح مي دهند. و توصيه دامپزشکان هم اين است که از بيرون فرستادن گربه اجتناب شود.

* گربه ها با هوش و فراست ذاتي ، مسايل پيرامون خود را درک مي کنند و اگرچه ممکن است به علت غرور و راحت طلبي زياد، کمتر به در خواست هاي اطرافيان توجه کنند اما به راحتي منظور و در خواست صاحبشان را مي فهمند.

 * گربه ها صاحب خود را خيلي دوست دارند و همه عشق و علاقهي خود را متوجه وي مي کنند. و شنيدن صداي خر خر رضايت آن ها در حالي که با چشمان نيمه بسته در آغوش صاحبشان آرام گرفته اند لذت بخش است.

 * با نگه داري از گربه، مشکل مذهبي نخواهيد داشت و با اعضاء خانواده، دوستان و بستگاني که مقيد به مسائل مذهبي هستند اختلاف پيدا نخواهيد کرد.

* به دليل آرام بودن گربه ها در محل زندگي خود مشکلي با همسايگان بر سر مزاحمت و ايجاد سر و صدا نخواهيد داشت.

* گربه هایی که در داخل خانه به سر می برند از خطذ تصادف با ماشین ماشین، مورد تجاجم قرار گرفتن سگ های بزرگ و گربه های دیگر و آلوده شدن به بیماری ها و انگل های مختلف در امان اند. آن ها همچنین از ریسک مبتلا شدن به بیماری های عفونی از دیگر حیوانات وحشی-اهلی در امان اند.

 * بر خلاف تصور عامه، موي گربه خطرات هولناک و مخربي ندارد و مانند
موي سلير
پستانداران از بافت پروتئيني و غير قابل هضمي به نام کراتين تشکيل شده و حتي در صورت بلع، از دستگاه گوارش دفع مي شود.

* گربه باعث نازايي نمي شود. بيماري توکسوپلاسموز بر اثر يک انگل تک ياخته اي ايجاد مي گردد که در اثر خوردن گوت آلوده اي که خوب پخته نشده و يا بلع اتفاقي تخم انگل هاي دفع شده همراه مدفوع گربه هاي مبتلا رخ مي دهد. (تخم هاي انگل در مدفوع گربه از دفع بايد حداقل 48 ساعت بمانند تا توانايي ايجاد عفونت را پس از ورود به دستگاه گوارش داشته باشند پس با اين وجود نظافت رئزانه جايگاه مخصوص رفع حاجت گربه ها پيشگيري مناسبي از انتقال اين بيماري مي باشد) پس همان طور که خوردن گوشت عامل نازايي نيست گربه هم به خودي خود نمي تواند عامل نا زائي باشد.
تغذيه گربه با غذاي پخته و جلوگيري از ولگردي و شکار آزاد و دفع بهداشتي مدفوع گربه مي تواند از ابتلاي گربه و مشکلات پس از آن جلوگيري نمايد.

با اين اوصاف اگر با تمام مشکلات شهرنشيني تمايل به نگهداري از يک حيوان خانگي مناسب داريد که علاوه بر اين که با شما ارتباط صميمانه برقرار کند، نگهداريش هم ساده باشد يگ گربه ايراني ملوس را فراموش نکنيد.

پیام بگذارید