بیمارستان دامپزشکی شبانه روزی پایتخت

aparat
بهترین بیمارستان دامپزشکی تهران
بیمارستان دامپزشکی پایتخت

چرا برنامه غذایی گوشت خام خوب است؟
جواب ساده است ، ” چون به غذایی که گربه ها درمحیط طبیعی بدست می آورند شباهت زیادی دارد؛ غذایی که بدنشان بطور طبیعی با آن مطابقت یافته است.” گربه ها در طبیعت انواع غذاها را می خورند مثل اعضای بدن ، مغز، و گاهی قسمتهای داخلی شکم و روده موجودات زنده ای از قبیل :
– موش و سایر جوندگان کوچک
– پستانداران کوچک
– پرنده
– ماهی
– مار و دیگر خزندگان
– حشرات
با اینحال، بدلایل زیادی بیشتر صاحبان گربه وقت ویا منابع غذایی ندارند که بتوانند شکار زنده برای گربه شان تهیه کنند؛ خیلی ها هم بخاطر روح لطیفی که دارند از انجام چنین کاری خودداری می کنند.
بنا بر تحقیقی که توسط دکترفرانسیس ام. پوتنگر صورت گرفته، دیگرنمی توان تردیدی در مورد اهمیت گوشت خام سرشار از آنزیم برای گربه داشت.

معده گربه با آنکه اسیدی تر از معده ما آدمهاست و گاه در محیط طبیعی از لاشه هایی که یک روز مانده تغذیه می کنند بدون اینکه دچار بیماری شوند، با اینحال ، گوشت پخته ای که میزان باکتری آن توسط انسان کاهش یافته باشد می تواند مشکل ساز گردد. با این وجود ، هزاران نفرصاحبان گربه و سگ دارند به حیوانات خود بدون هیچ مشکلی گوشت خام می دهند البته با رعایت نکات زیر:

– گوشت را بصورت تازه و نه بسته بندی شده از قصابی مطمئن خریداری نمائید.
– گوشت را بلافاصله مصرف کنید، یا آن را بصورت بسته های اندازه هروعده غذا در یخدان بگذاریدتا یخ بزند ( یخ زدن باعث ازبین رفتن بسیاری از باکتری ها می گردد).
– ازمواد ضد باکتری به آن بیافزایید ( درفروشگاه های مواد غذایی سالم و اینترنتی می توان تهیه نمود) تا سلامت معده گربه تان تضمین گردد.
– وسایلی را که درمجاورت گوشت قرار می گیرند مثل تخته برش گوشت و ظرف غذا را ضد عفونی کنید.
– همیشه پس مانده غذا را پس از مدت 30 دقیقه دوربریزید.
– قبل از آنکه تصمیم بگیرید به حیوان خود بخصوص گربه ای که مصونیت بالا دارد گوشت خام بدهید با دامپزشک مشورت نمائید.

 
گوشت و استخوان خام
رزیم غذایی بارف، که مبدا آنرا مشکل بتوان پیدا کرد گرچه تحقیق دکتر پوتنگر تاثیر بسزایی در آن داشته است ، که مخفف غذای خام مناسب زیستی می باشد در آغاز توسط دارندگان سگ مورد استفاده قرار می گرفت. مجریان این طرح معتقدند باید به گربه استخوان با گوشت گردن یا بال مرغ داد البته بصورت کامل یا له شده. این برنامه غذایی متناسب با نیازهای گربه ها هم گسترش یافته و شامل:

– گوشت ماهیچه مرغ، گاو یا بره
– استخوان (پشت یا گردن ماکیان) بصورت کامل یا له شده
– مکمل ها از جمله روغن کبد ماهی، اسیدهای چرب، آنزیمها و تورین
– بعضی مجریان هم مواد دیگری اضافه می کنند مثل:
– سبزیجات تازه و خام مانند کلم بروکلی ، هویج ، کدو و سیب زمینی
– میوه جات تازه ( گاهی سیب و موز هم شامل می شوند)
– غلات مانند جو ، جو دوسر و برنج سیاه ( بصورت درسته ، آسیاب شده یا جوانه )

طرفداران غذای خام خالص معتقدند نیازی به افزودن مواد دیگر نیست چون در محیط طبیعی گربه به دنبال یافتن آنها برای خوردن برنمی آید. با اینحال، خیلی ها مایلند به این افزودنیها باز هم اضافه کنند: مثل انگور، طالبی و ذرت
از آنجا که خیلی از مردم نه وقت کافی برای پیدا کردن غذای خام دارند و نه منابعش را، تولید کنندگان غذای گربه مکمل هایی را بصورت پودر عرضه کرده اند که می توان با آب مخلوط و به گوشت افزود طوری که یک غذای سرشار از مواد تامین کننده نیازهای بدن حیوان را بسازد. گرچه غذا گران تمام می شود ولی این اطمینان را به آدم می دهد که خیلی سالمتر خواهد بود.

در صورت کمبود وقت چه باید کرد؟
غذاهای یخ زده یا خشک شده سرد هم منبع خوبی هستند. فقط کافی است یخ را با گرما دادن ملایم از بین برد و غذا را آماده خوردن کرد . اگر هم خشک شده سرد باشد با افزودن کمی آب ولرم می توان دوباره آنرا به شکل طبیعی اش درآورد.

پیام بگذارید