بیمارستان دامپزشکی شبانه روزی پایتخت

aparat
بهترین بیمارستان دامپزشکی تهران
بیمارستان دامپزشکی پایتخت

یک گربه سالم باید دارای رژیم تغذیه ای متعادل شامل پروتئین ، چربی ، کربوهیدرات و مواد معدنی باشد. پت شاپها غذاهای کنسرو شده و یا غذاهای خشک را برای گربه ها می فروشند. این غذاها یک رژیم غذایی متعادل برای نیازهای یک گربه میباشد.

غذاهای گوشتی کنسرو شده
این غذاها شامل 2 گروه میباشند. اول شامل غلات هم میباشد و یک رژیم غذایی کامل است. و دیگری فقط گوشت است که باید با مخلوطی از غذاهای خشک استفاده شود. ممکن است تفاوتهایی در مقدار غذای خشکی که برای هر قوطی کنسرو استفاده میشود وجود داشته باشد. پس قبل از دادن غذا به لیبل روی آن توجه کنید.

بیسکوییتهای گربه(غذای خشک)
این غذاها میتواند با غذاهای کنسرو شده و یا به تنهایی استفاده شود. فقط باید توجه داشت که غذای کنسرو شده با چه مقدار غذای خشک در روز باید مخلوط شود.

رژیم غذایی کاملا خشک
این رژیم غذایی یک راه آسان برای رسیدن به یک رژیم غذایی کامل است که تمام نیازهای گربه را بدون نیاز به غذاهای اضافی برطرف میکند. این غذاها برای گربه هایی که با خوردن غذاهای کنسرو شده دچار ناراحتی معده میشوند غذایی ایده آل است.
گربه ای که به این روش تغذیه میشود ممکن است بیشتر از گربه ای که با غذای کنسرو شده تغذیه میشود آب بخورد پس لازم است مطمئن شویم در هر وعده غذایی آب مورد نیاز گربه در اختیارش گذاشته شده است.

رژیم غذایی نیمه خشک
غذاهای نیمه خشک به صورت مکعب و یا گوشت چرخ کرده است . باز هم غذای مورد نیاز با این غذا را باید تهیه کرد. پس قبل از استفاده لیبل ها را به خوبی مطالعه کنید.

زمانهای غذا دادن
بچه گربه ها نیاز دارند که وعده های غذایی کوچک در طول روز داشته باشند. عموما این وعده های غذایی باید با 4وعده غذایی کوچک در روز شروع شود. و بعد تعداد این وعده های غذایی را برای گربه های 3ماهه به 3 وعده در روز کاهش دهید. گربه های 6-8 ماهه باید 2 وعده در روز داشته باشند. این موضوع مهم است که رژیم غذایی مخصوص سن بچه گربه برایشان فراهم شود. برای بچه گربه ها رژیم های غذایی مخصوصی وجود دارد تا مطمئن شویم تمام نیازهای او را برای رشد فراهم کرده ایم.
گربه های 12 ماه به بالا تنها باید 2بار در روز غذا بخورند یک بار صبح و یک بار عصر.

مقدار مواد غذایی
مقدار مواد غذایی گربه در روز به سایز ، سن و فعالیت روزانه او بستگی دارد. اکثر غذاهای اماده دارای چارتی هستند که متوسط غذای لازم برای سایز انواع گربه ها را نشان میدهد.

پیام بگذارید