بیمارستان دامپزشکی شبانه روزی پایتخت

aparat
بهترین بیمارستان دامپزشکی تهران
بیمارستان دامپزشکی پایتخت

 به صورت طبیعی و عمومی گربه با اشتها و میل غذای خود را خواهد خورد ولی در برخی از موارد هم ممکن است برای مدتی نسبت به غذا خوردن بی میل شود.درصورتی که گربه شما به مدت 2 روز غذا نخورد وضعیت نگران کننده ای وجود دارد که لازم است در این موارد با دکتر دامپزشک مشورت کنید.

فقدان فعالیت دستگاه گوارش در برخی ازموارد سبب افزایش چربی های کبدی یا بیماری های کبد چرب ( Fatty Fiver Disease) خواهد شد و در این حالت همراه با تجمع چربی در سلول های کبدی همراه است لذا بیماری کبد چرب سبب افزایش بی اشتهایی و در نهایت بروز بیماری در گربه خواهد شد.

علل بیماری:

*سر و صدای ازار دهنده و شدید در زمان تغذیه گربه سبب بی اشتهایی و ترس و اضطراب او خواهد شدبنابراین سعی کنید محل غذا خوردن گربه شما در یک محیط ارام منزل و به دور از هرگونه اشفتگی باشد.

*گاهی در زمان تغذیه گربه با یک نوع غذای خاص و جدید از خوردن ان امتناع میکند چون برای او جدید بوده و تجربه قبلی در مورد طعم و مزه ان ندارد.بعضی از گربه ها نسبت به خوردن غذاهای داغ و یا تند بی میل هستند و ان را نمی خورند.اکثر مشکلات بی اشتهایی در زمانی بروز میکند که شما سعی میکنید غذاهای مرطوب و کنسروی را به غذاهای خشک تبدیل و تعویض کنید و یاکلا” رژیم غذایی معمول و متعارف گربه خود را تغییر می دهید.

*ترس های ناگهانی و شدید مانند طوفان و رعد و برق صاعقه هم اضطراب شدید برای گربه ایجاد می کندو سبب بی میلی و بی اشتهایی و بروز حالات عصبی در گربه خواهند شد.

*بیماری های مهلک و تهدید کننده هم سبب بی اشتهایی و امتناع گربه از غذا خوردن خواهند شد.

پیام بگذارید