بیمارستان دامپزشکی شبانه روزی پایتخت

aparat
بهترین بیمارستان دامپزشکی تهران
بیمارستان دامپزشکی پایتخت

برخی از بچه گربه ها به طور طبیعی سیستم و بدنی ظریف تر دارند از این نظر نیاز به مراقبت بیشتری دارند همچنین این بچه گربه ها معده ای حساس دارند که گنجایش هضم هر غذایی را ندارد.اگر حس میکنید بچه گربه ی شما اینگونه است ادامه مطلب در مورد رژیم غذایی بچه گربتان کمککتان میکند .

اولین کاری که باید بکنید این است که بدنبال یک دامپزشک خوب باشید و مشکل را با او در میان بگذارید چون ناراحتی معده میتواند نشان از بیماری بزرگتری باشد .دامپزشک بر اساس معاینات شکم و دستگاه گوارشی حیوان میتواند بیماری های او را تشخیص دهد برای مثال وجود انگل ،التهاب روده ،الرژی به برخی از غذا ها و عفونت های باکتریایی و … . همچنین او میتواند بیشتر در مورد رژیم غذایی گربتا کمکتان کند چرا که در برخی از موارد اصلا احتیاجی به استفاده از مواد غذایی خاص نیست بلکه با استفاده از منوی ساده تر نیز مشکل قابل رفع است .

نظارت روی عادات غذایی

دست نگه دارید شما باید تا قبل از استفاده از رژیم غذایی جدید ،عادات غذایی گربتان را بدانید .این که معده ی بچه گربه ی شما حساس شده است میتواند ناشی از عادات غذایی بد او باشد که با حذف انها و جایگزین کردن عادات خوب مشکل حساس بودن معده نیز رفع شود .در اینجا برایتان چندین مثال از عادات غذایی بد میزنیم :

 * پرخوری بیش از حد

 * استفاده از غذا های انسانی

* سریع غذا خوردن

 * مصرف لاکتوز که این لاکتوز از طریق لبنیات های انسانی مانند شیر ،ماست و … وارد بدن گربه میشود .

اینها بیتشرین علت بوجود امدن حساسیت های گوارشی در بچه گربه ها است که باید انها را به طور کلی از رژیم غذایی بچه گربتان حذف کنید و سعی کنید کاری کنید که انها را ترک کند .بیاد داشته باشید این تغییرات را ناگهانی بوجود نیاورید زیرا اینگونه بیشتر به معده و سیستم گوارشی اسیب وارد میشود .باید این کار را ارام و به تدریج انجام دهید .

برنامه ریزی برای رژیم غذایی

راهنمایی و توصیه های دامپزشک در مورد رژیم غذایی گربتان بسیار مهم است .دامپزشک میتواند هم با استفاده از دارو حسایست را کاهش دهد و هم با استفاده از فرمول های غذایی اما شما میتوانید از فرمول های غذا های تجاری مخصوص بچه گربه ها با سیستم گوارشی حساس استفاده کنید .خوشبختانه این نوع محصول تقریبا در تمامی برند ها موجود است و میتواند برای رفع مشکل کمک زیادی به شما و گربتان کند .

توجه : هرگز از نسخه ها ی غذای گربه های بزرگ سال و بالغ استفاده نکنید چرا که نیاز های غذایی گربه های بالغ با بچه گربه ها کاملا متفاوت است و اینکار تنها موجب صدمه ی بیشتر به بچه گربه میشود .پس حتما نسخه ی بچه گربه ها را تهیه کنید نه بالغ ها .

توجه2: هرگز تنظیمات و تغییرات غذایی ،رژیم بچه گربتان را بدون مشورت با دامپزشک انجام ندهید .

مواظب علائم باشید

اگر بچه گربه ی شما مهده ی حساسی دارد ،بسیار مهم است که علائم و نشانه های انها را بشناسید چون میتواند بیانگر وجود مشکلی بزرگتر باشد .او ممکن است به صورت مکرر اب ریزش بینی داشته باشد ،در مدفوعش خون مشاهده شود ،بیش از حد خسته بنظر برسد ،به ندرت گرسنه شود و میزان استفراغش زیاد شود .اگر ای علائم را در بچه گربتان مشاهده کردید سریعا با دامپزشک تماس بگیرید .

پیام بگذارید