بیمارستان دامپزشکی شبانه روزی پایتخت

aparat
بهترین بیمارستان دامپزشکی تهران
بیمارستان دامپزشکی پایتخت

شپش انگلی است که بر روی پوست زندگی میکند.آنها مانند یک آلودگی در بدن انواع جانداران رشد میکنند.شپش در واقع حشرات بسیار ریزی هستند که با جویدن پوست از آن تغذیه میکنند.آنها اغلب در بدن هایی که در آنها شیوه ی بهداشتی رعایت نشده رشد خواهند کرد.
انواع شپش گربه و علام شپش زدن:
علائم دیده شده در گربه ی آلوده عبارتند از:
1-خارش بیش از حد
2-موهای ژولیده و گره خورده
3-رخته شدن مو ی زیاد
4-از بین رفتن مو ها در ناحیه های گوش ها،گردن،شانه ها ، کشاله ی ران و ناحیه ی مقعد
 علل شپش گربه:
شپش گربه به راحتی میتواند از گربه ی به گربه ی دیگر منتقل شود و یا از طریق ارتباط با اجسام آلوده مانند لوازم نظافتی انوع جارو و لوازم گردگیری به بدن گربه ی شما وارد شود.

تشخیص شپش گربه:

شپش گربه را میتوان با استفاده از شپش های بی خطر تشخیص داد.شپش گربه های بزرگ و بالغ تخت هستند و کاملا قابل مشاهده.
درمان شپش گربه:
میتوان از انوع شامپو ها ،اسپری های حشره کش مخصوص حیوانات و انواع پودر های از بین برنده حشرههای بدن حیوانات استفاده کرد.علاوه بر این میتوان از محصولات : fipronil و selamectin هم استفاده کرد.شما میتوانید محصولات از بین برنده ی شپش و یا حشرات موزی را از دامپزشک خود تهیه کنید.
در موارد شدید پوست گربه ی شما سبز رنگ میشود و این بسیار خطرناک است.ممکن است که تراشیدن پوست لازم باشد تا شما مطمئن شوید تمامی شپش ها از بین رفته اند.
برای جلوگیری از عفونت مجدد تمام بستر گربه و تمامی وسایلی که نزدیک بسترش بوده است را بشوئید و سعی کنید هفته ای دوبار خانه ی خود را گرد گیری و تمیز کنید.ضدعفونی کردن وسایل نظافت و هر چیز دیگری که گربه با آنها تماس دارد مثلا شستن ماهانه ی مبلمان فرش ها و موکت ها را هم برای نظافت گربه ی خود فراموش نکنید.

پیام بگذارید