بیمارستان دامپزشکی شبانه روزی پایتخت

aparat
بهترین بیمارستان دامپزشکی تهران
بیمارستان دامپزشکی پایتخت

کمپانی Arthur Dogswell LLC محصول Catswell Brand VitaKitty with Chicken Breast with Flaxseed and Vitamins را به دلیل آلودگی به درصدد بالایی از پروپیلن گلیکول جمع آوری کرده است. براساس بیانیه منتشر شده توسط اداره مواد غذایی و دارویی ایالت متحده (اف دی ای) درصد بالای پروپیلن گلیکول در تشویقی باعث بروز بیماری های جدی در گربه ها می شود.
شرکت Dogswell که در لوس آنجلس واقع است به صورت داوطلبانه ۱۰۵۱ کارتون که هر کدوم ۱۰ تا ۵۰ جعبه از تشویقی مرغ را شامل می شده اند جمع آوری کرده است .تاثیرات مصرف این محصول می تواند کم خونی و ایجاد دی اکسید کربن در سلول ها را به همراه داشته باشد.
کامپانی تولید کننده گفته است هیچ شکایتی تا به حال صورت نگرفته است.
Arthur Dogswell LLC همچنین برای سگ ها تشویقی مرغ خشک که از چین وارد می کند نیز عرضه می کند.اف دی ای پیش از این در مورد تشویقی هایی که در چین تولید می شوند هشدار داده بود که باعث مریضی و مرگ بیش از ۱۸۰۰ سگ در امریکا شده است .جمع آوری محصولات تشویقی گربه اولین مورد مربوط به تشویقی مرغ خشک بعد از سه بار تذکر اف دی ای در باره این محصولات بود.
سخنگوی کارخانه با ارسال ایمیلی به ان بی سی گفته است کارخانه امیدوار است محصول را در آینده نزدیک به مراکز فروش بازگرداند! او می افزاید ما داوطلبانه تعداد کمی از محصول مرغ خود را از بازار خارج ساخته ایم و این مسئله مجازا و تاثیری به سایر محصولات ما برای سگ و گربه ها ندارد ما متعهد به تامین غذای سالم برای مصرف کنندگان و حیواناتشان هستیم.
اف دی ای چندین بار اعلام داشته تشویقی های پت ها را به دلیل وجود مواد سمی از جمله پرپیلن گلیکول چندین بارآزمایش کرده است ولی سخنگویان شرکت گفته اند مقدار پرپیلن گلیکول به مقداری نیست که جمع آوری محصولات را ضروری دارد.
تشویقی VitaKitty تنها در امریکا جمع آوری شده است و به صورت جهانی بین ۱۳ آپریل تا ۱۴ جون پخش گردیده است .

بسته بندی محصول مسموم

مدیرعامل این شرکت می گوید برای اینکه ما به منافع مصرف کنندگانمان وگربه هایشان می اندیشیم این حرکت داوطلبانه را انجام داده ایم، ما با اف دی ای در ادامه تعهدمان کارخواهیم کرد تا اطمیان حاصل شد ما با دستورعمل های اف دی ای همراه بوده ایم.
جمع آوری محصول در امریکا نتیجه نظارت و جمع آوری نمونه روزانه توسط اف دی ای بوده است. شرکت محصول آسیب دیده را از تولید خارج کرده ولی مشخص نیست که این اتفاق در سایر محصولات هم رخ داده باشد یا خیر. به خریدارانی که محصول vitakitty را خریداری کرده اند تاکیده شده است که محصول را بگردانند تا پول محصول به آنها بازگردانیده شود.
مسئولین اف دی ای سریعا به تلفن ان بی سی برای ارائه اطلاعات بیشتر درباره ارتباط جمع آوری محصول با مشکل مسمویت ناشی از مرغ خشک ساخت چین جواب نداده است. براساس وب سایت شرکت بخش اعظم محصول در امریکا ولی برخی هم در چین تولید می شوند مشخص نیست محصولات جمع آوری شده در کدام کشور تولید شده بود.مرغ خشک این کارخانه جز محصولاتی بود که در سال ۲۰۰۷ بعد از ابراز نگرانی از مریضی ناشی از محصولات ساخت چین توسط اف دی ای آزمایش شد.محصولاتی که در آن زمان آزمایش مواد سمی در آنها پبدا نشد.

منبع: nbcnews

پیام بگذارید

X