بیمارستان دامپزشکی شبانه روزی پایتخت

aparat
بهترین بیمارستان دامپزشکی تهران
بیمارستان دامپزشکی پایتخت

به صورت طبيعي و عمومي گربه با اشتها و ميل غذاي خود را خواهد خورد ولي در برخي از موارد هم ممکن است براي مدتي نسبت به غذا خوردن بي ميل شود.درصورتي که گربه شما به مدت 2 روز غذا نخورد وضعيت نگران کننده اي وجود دارد که لازم است در اين موارد با دکتر دامپزشک مشورت کنيد.

فقدان فعاليت دستگاه گوارش در برخي ازموارد سبب افزايش چربي هاي کبدي يا بيماري هاي کبد چرب ( Fatty Fiver Disease) خواهد شد و در اين حالت همراه با تجمع چربي در سلول هاي کبدي همراه است لذا بيماري کبد چرب سبب افزايش بي اشتهايي و در نهايت بروز بيماري در گربه خواهد شد.

علل بيماري:

*سر و صداي ازار دهنده و شديد در زمان تغذيه گربه سبب بي اشتهايي و ترس و اضطراب او خواهد شدبنابراين سعي کنيد محل غذا خوردن گربه شما در يک محيط ارام منزل و به دور از هرگونه اشفتگي باشد.

*گاهي در زمان تغذيه گربه با يک نوع غذاي خاص و جديد از خوردن ان امتناع ميکند چون براي او جديد بوده و تجربه قبلي در مورد طعم و مزه ان ندارد.بعضي از گربه ها نسبت به خوردن غذاهاي داغ و يا تند بي ميل هستند و ان را نمي خورند.اکثر مشکلات بي اشتهايي در زماني بروز ميکند که شما سعي ميکنيد غذاهاي مرطوب و کنسروي را به غذاهاي خشک تبديل و تعويض کنيد و ياکلا” رژيم غذايي معمول و متعارف گربه خود را تغيير مي دهيد.

*ترس هاي ناگهاني و شديد مانند طوفان و رعد و برق صاعقه هم اضطراب شديد براي گربه ايجاد مي کندو سبب بي ميلي و بي اشتهايي و بروز حالات عصبي در گربه خواهند شد.

*بيماري هاي مهلک و تهديد کننده هم سبب بي اشتهايي و امتناع گربه از غذا خوردن خواهند شد.

پیام بگذارید