بیمارستان دامپزشکی شبانه روزی پایتخت

aparat
بهترین بیمارستان دامپزشکی تهران
بیمارستان دامپزشکی پایتخت

يک گربه سالم بايد داراي رژيم تغذيه اي متعادل شامل پروتئين ، چربي ، کربوهيدرات و مواد معدني باشد. پت شاپها غذاهاي کنسرو شده و يا غذاهاي خشک را براي گربه ها مي فروشند. اين غذاها يک رژيم غذايي متعادل براي نيازهاي يک گربه ميباشد.

غذاهاي گوشتي کنسرو شده
اين غذاها شامل 2 گروه ميباشند. اول شامل غلات هم ميباشد و يک رژيم غذايي کامل است. و ديگري فقط گوشت است که بايد با مخلوطي از غذاهاي خشک استفاده شود. ممکن است تفاوتهايي در مقدار غذاي خشکي که براي هر قوطي کنسرو استفاده ميشود وجود داشته باشد. پس قبل از دادن غذا به ليبل روي آن توجه کنيد.

بيسکوييتهاي گربه(غذاي خشک)
اين غذاها ميتواند با غذاهاي کنسرو شده و يا به تنهايي استفاده شود. فقط بايد توجه داشت که غذاي کنسرو شده با چه مقدار غذاي خشک در روز بايد مخلوط شود.

رژيم غذايي کاملا خشک
اين رژيم غذايي يک راه آسان براي رسيدن به يک رژيم غذايي کامل است که تمام نيازهاي گربه را بدون نياز به غذاهاي اضافي برطرف ميکند. اين غذاها براي گربه هايي که با خوردن غذاهاي کنسرو شده دچار ناراحتي معده ميشوند غذايي ايده آل است.
گربه اي که به اين روش تغذيه ميشود ممکن است بيشتر از گربه اي که با غذاي کنسرو شده تغذيه ميشود آب بخورد پس لازم است مطمئن شويم در هر وعده غذايي آب مورد نياز گربه در اختيارش گذاشته شده است.

رژيم غذايي نيمه خشک
غذاهاي نيمه خشک به صورت مکعب و يا گوشت چرخ کرده است . باز هم غذاي مورد نياز با اين غذا را بايد تهيه کرد. پس قبل از استفاده ليبل ها را به خوبي مطالعه کنيد.

زمانهاي غذا دادن
بچه گربه ها نياز دارند که وعده هاي غذايي کوچک در طول روز داشته باشند. عموما اين وعده هاي غذايي بايد با 4وعده غذايي کوچک در روز شروع شود. و بعد تعداد اين وعده هاي غذايي را براي گربه هاي 3ماهه به 3 وعده در روز کاهش دهيد. گربه هاي 6-8 ماهه بايد 2 وعده در روز داشته باشند. اين موضوع مهم است که رژيم غذايي مخصوص سن بچه گربه برايشان فراهم شود. براي بچه گربه ها رژيم هاي غذايي مخصوصي وجود دارد تا مطمئن شويم تمام نيازهاي او را براي رشد فراهم کرده ايم.
گربه هاي 12 ماه به بالا تنها بايد 2بار در روز غذا بخورند يک بار صبح و يک بار عصر.

مقدار مواد غذايي
مقدار مواد غذايي گربه در روز به سايز ، سن و فعاليت روزانه او بستگي دارد. اکثر غذاهاي اماده داراي چارتي هستند که متوسط غذاي لازم براي سايز انواع گربه ها را نشان ميدهد.

منبع:petwebsit

پیام بگذارید