بیمارستان دامپزشکی شبانه روزی پایتخت

aparat
بهترین بیمارستان دامپزشکی تهران
بیمارستان دامپزشکی پایتخت

در حدود 100 ميليون گربه به عنوان حيوان خانگي در اروپا برآورد شده ست.تابحال به اين مسئله فكر كرده ايد كه محبوبترين نژادهاي گربه در ميان مردم كدامند؟
اين آمار در سال 2006 از طرف CFA ارائه شده ست!

1-THE PERSIAN
بدون شك رتبه اول از آن گربه ايراني ست!گربه ايراني اين رتبه را از سال 1871 بهمراه دارد و تابحال هيچ نژادي موفق به شكستن اين ركورد نشده.گربه ايراني به لحاظ نوع پوشش نياز به رسيدگي و توجه فراوان و آراستگي روزانه دارد.
اين گربه بدليل خصوصيات رفتاري،وقار و وفا نسبت به صاحب خود هميشه موردتوجه بوده ست.

2-THE MAINE COON
اين گربه بزرگ امريكائي از سال 1992 در مقام دوم قرار دارد.يكي از بزرگترين نژاد گربه هاي خانگي ست.وزن نرهاي بالغ بين 12 تا 18 و وزن ماده هاي بالغ بين 10 تا 14 پوندست!
آنها بسيار پرطاقت،مهربان و آرام هستند.گرچه جز گربه هاي موبلند محسوب ميشوند اما به اندازه پرشينها نياز به آراسته كردن ندارند.

3-THE EXOTIC
اين گربه شبيه به گربه ايراني ست البته با موهاي كوتاه! برخي از مردم اين گربه را با نام گربه ايراني در پيژامه مي شناسندمحبوبترين نژادهاي گربه در جهان(10 نژاد برتر) رفتار دوستانه و شيرين گربه هاي پرشين را دارد و با توجه به موكوتاه بودنش شانه كردن دو بار در هفته برايشان كفايت مي كند.

4-THE SIAMESE
اين نژاد بسيار اجتماعي ست و بخاطر صداهاي عجيب و ناهنجارش براي جلب توجه مشهورست.سيامي ها اندامي لاغر و ورزيده با گوشهاي بلند و موي كوتاه دارند. آنها عاشق نوازش هستند و بسيار وفادار.از مشخصه بارزشان وابستگي و توجه به يك شخص خاص ست ضمن اينكه نژاد بسيار مهربان و باهوشي ست.

5- THE ABYSSINIAN
گفته ميشود اين نژاد زيبا اولين بار توسط مصري ها اهلي شده اما در اين مورد اطلاعات دقيق و مطمئني در دسترس نيست.بسيار فعال و بازيگوش ست و عاشق همجواري با انسانهاست.

6-THE RAGDOLL
گربه هاي بسيار دوست داشتني هستند.اين نژاد هم يكي ديگر از نژادهاي بزرگ گربه خانگي ست.نرها 20 و ماده ها 15 پوند ميشوند.داراي چشمهاي ابي و قد متوسط و پوشش بدن مخملي و نرم ست.عاشق تعقيب كردن صاحب خود در هر جائي ست و اين از خصيصه هاي بارز اين نژاد محسوب ميشود.اين گربه بزرگ بسيار آرام ست تا حدي كه به هيچ وجه نبايد خارج از منزل برود چون توان مقابله در برابر حمله هاي احتمالي گربه هاي ديگر را ندارد!

7-THE BIRMAN
گربه برمه اي چشم آبي با پنجه هاي سفيد ست گوئي كه چكمه هاي سفيدي به پا دارد.خصلت بارز اين نژاد منتظر ماندنش تا بازگشت صاحبش به خانه ميباشد اين كاري ست كه نژاد سيامي هم انجام ميدهد.علي رغم داشتن موهاي بلند و نرم خيلي نياز به شانه كردن ندارد.

8-THE AMERICAN SHORTHAIR
اين گربه بنظر شبيه گربه تبتي مي آيد اما در واقع آنها گربه هاي امريكائي موكوتاه هستند كه بهمراه مهاجران به اين قاره سفر كرده اند.گربه موكوتاه امريكائي شكارچي ماهري ست و طبيعت دوست داشتني،آرام و مهرباني دارد كه بخوبي با بچه ها ارتباط برقرار مي كند.در رنگهاي مختلفي ديده ميشود اما رنگ غالب اين نژاد مشكي بهمراه زمينه نقره اي ست.

9-THE ORIENTAL
اين نژاد به لحاظ ظاهري و رفتاري شباهت زيادي به سيامي ها دارد البته تنها تفاوت بارزشان اين ست كه مثل سيامي ها پرسروصدا نيستند،بسيار وفادارند.داراي دو پوشش متفاوت موكوتاه و موبلند ميباشد و بيش از 300 رنگ متفاوت در اين نژاد ديده شده ست.

10-THE SPHYNX
اين گربه لخت براي خيلي ها ظاهري عجيب و غريب دارد.پوست بدن آنها براق و زيبا و در رنگهاي متفاوتي ست.آنها بسيار فعال و پرجنب و جوش و عاشق پريدن و بالا رفتن هستند.بسيار وفادار و مهربان و در عين حال مرتب توجه و علاقه از صاحبش طلب ميكند.

پیام بگذارید