بیمارستان دامپزشکی شبانه روزی پایتخت

aparat
بهترین بیمارستان دامپزشکی تهران
بیمارستان دامپزشکی پایتخت

اگرچه گربه ها عادت دارند به طور غریزی پوست و موی خود را مداوم به وسیله لیسیدن تمیز کنند اما در شرایطی که بیماری پوستی داشته باشند این روش (لیسیدن) باعث پخش باکتریها بر روی سطح پوست و ورود آن به داخل بدن گردد.
در این بخش به گروهی از گیاهان اشاره می کنیم که باعث حفظ سلامت پوست و موی گربه می شود.

گیاه شاهسپرم (Tulsi )

درمان گیاهی در گربه ها

مناسب برای درمان بیماریهای عفونی، باکتریایی و قارچی.
یک دسته از برگهای این گیاه را خوب ریز کرده و آبش را میگیرید و روی محل آسیب دیده میریزید. و این عمل را روزی دو بار به مدت سه هفته انجام می دهید تا بهبودی حاصل شود.

گیاه آلو ورا (Aloe Vera )

درمان گیاهی در گربه ها

جهت درمان سریع زخم و سوختگی ها
استفاده از عصاره و یا ژلاتین داخل برگ تازۀ آلو ورا باعث بهبود سریع زخم و سوختگی می شود این ژل را روزی سه بار بر روی زخم میمالید. هرچه دفعات استفاده روزانه از ژل آلو ورا بیشتر باشد سرعت بهبود زخمها بیشتر می شود.

زردچوبه ( Turmeric )

درمان گیاهی در گربه ها

مناسب برای درمان دمل و جوشهای چرکی
وقتی گربه شما یک دمل چرکی و دردناک در کف پا دارد شما ابتدا گیاه خشک زردچوبه را آسیاب کرده و پودر بدست آمده را روزی دو یا سه بار بر روی دمل روی پوست بمالید. خواهید دید که درد و جوش ها خیلی زود از بین میروند.

گیاه نیم ( Neem )

درمان گیاهی در گربه ها

مناسب برای درمان عفونت های پوستی
شما علاوه بر استفاده از این گیاه برای رفع عفونت های پوستی میتوانید مقدار برابری از برگهای گیاه نیم و هلیله کابلی ( Chebulic myrobalan ) و زردچوبه را خوب خرد کرده و چند قطره آب لیمو به آن اضافه می کنید تا یک خمیر بدست آید. این خمیر را بر روی محل آسیب دیده می مالید تا بهبود حاصل شود. بجای استفاده از برگ گیاه نیم می توانید از روغن این گیاه نیز استفاده کنید.

سیر ( Garlic )

درمان گیاهی در گربه ها

مناسب برای درمان دمل و جوش های پوستی و عفونت های باکتریایی
یک بوته سیر را له می کنید و عصاره آن را می گیرید و آن را با ژل آلو ورا مخلوط کرده و روی منطقه عفونی قرار می دهید. سیر به تنهایی می تواند باعث درمان دمل و جوش های پوستی و عفونت های باکتریایی شود اما استفاده مستقیم از عصاره سیر باعث سوزش پوست در گربه می شود به همین علت آن را با ژل آلو ورا ترکیب می کنیم.

در طول یک هفته استفاده از مخلوط زخم و عفونت کاملا از بین میرود.
 

پیام بگذارید