بیمارستان دامپزشکی شبانه روزی پایتخت

aparat
بهترین بیمارستان دامپزشکی تهران
بیمارستان دامپزشکی پایتخت

اکثر  گربه ها در حالت استراحت دارای 110 تا 140 نبض در دقیقه می باشند. شما می توانید نبض گربه را با قرار دادن دستتان در کشاله ران گربه احساس کنید و تعداد آن را بشمارید. نبض باید قوی و منظم باشد.برای یافتن نبض، دستتان را در طول ران حرکت دهید، جایی که پا به بدن متصل می شود شما قادر به احساس نبض خواهید بود.

تنفس مصنوعی

چنانچه گربه بیهوش نیست یا اینکه نواحی پشت و اندامهای آن آسیب ندیده اند، بهترین کار این هست که عمل تنفس مصنوعی را با تاب دادن گربه آغاز کنید. این کار باعث تمیز شدن مجاری هوایی از مخاط و مایعات می گردد. اگر این کار امکان پذیر نیست، مکن ایت به این نتیجه برسید که انجام عمل تنفس مصنوعی از راه قفسه سینه راحت تر است. اگر گربه بیهوش است یا اینکه شما حدس می زنید قفسه سینه اسیب دیده است، روش تنفسی دهان به دهان بهتر است. در هر دو روش گربه را حین انجام کار به حالت افقی بخوابانید.

 

روش خارجی انجام تنفس مصنوعی از راه قفسه سینه

کف هر دو دستتنان را روی قفسه سینه و دنده ها قرار دهید و آن را محکم به سمت پایین فشار دهید تا مواد از ریه ها خارج شود. مراقب باشد فشار بیش از حد نباشد، زیرا ممکن است باعث شکستگی دنده ها شود. فشار را تقلیل دهید تا ریه ها منبسط شوند. هر پنج ثانیه یک بار این عمل را تکرار کنید.

روش دهان به دهان

مجاری هوایی را از لحاظ تمیز بودن بررسی کنید. سپس لبهایتان را نزدیک به سوراخ بینی گربه قرار دهید. و به مدت سه ثانیه در آن بدمید. به مدت دو ثانیه عمل را متوقف کنید سپس دوباره عمل را تکرار کنید.

پیام بگذارید