نکات تغذیه برای بچه گربه ها

اگر شما مسئول نگهداری از بچه گربه ها در چند ماه اول زندگی آنها هستید,باید آماده باشید تا آنها را از رژیم غذایی که شامل شیر میباشد به غذای مخصوص بچه گربه ها حرکت دهید.در این مقاله به کمک 9 نکته به شما میگوییم که چه زمانی و چگونه این کار را انجام دهید:

1:
بچه گربه های تازه متولد شده در 4 هفته ی اول زندگیشان بطور کامل از شیر مادرشان تغذیه میشوند.شیر مادر بطور 100 درصد برای نیازهای آنها مناسب میباشد,بنابراین نیازی نیست که شما به جز شیر مادر به‌ غذای دیگری به آنها بدهید.
2:
در مواقعی که گربه ی مادر بیمار است یا شیر کافی تولید نمیکند یا مواقعی که بچه گربه هایی را که مادر ندارند پیدا میکنید باید آنها را با شیر تجاری جایگزین تغذیه کنید.اگر در این موقعیت قرار گرفتید با یک دامپزشک برای اینکه چه محصولی را استفاده کنید و توصیه های او در مورد تغذیه ی بچه گربه ها تماس بگیرید.
3:
در طول هفته ی اول زندگی,وزن بدن بچه گربه ها ممکن است دو یا حتی سه برابر بشود.این رشد سریع ادامه خواهد داشت,البته وزن آنها تا زمان بلوغ کاهش پیدا خواهد کرد.مقدار زیادی انرژی و مواد مغذی برای نگهداری از گربه ها و رشد تماشایی و لذت بخش آنها مورد نیاز است!
4:
بچه گربه ها در حدود دو یا سه برابر گربه های بالغ به انرژی نیاز دارند.آنها همچنین به پروتئین نیاز دارند ,بنابراین اطمینان حاصل کنید که غذایی را که برای بچه گربه ها تهیه میکنید مخصوص آنها فرموله شده باشد.او باید تا سن یک سالگی که به سن بلوغ میرسد از غذاهایی که مخصوص بچه گربه ها میباشند تغذیه کند.
5:
بچه گربه های 5 تا 6 هفته حتی اگر هنوز در حال شیر خوردن هستند باید از غذای خشک با کیفیتی استفاده کنند .این روش به تدریج بچه گربه ها را با غذاهای دیگر آشنا میکند و تمرین مهمی برای آنهاست تا از شیر گرفته شوند.
6:
بیشتر گربه های مادر به بچه های خود تا 8 هفتگی شیر میدهند.در این زمان 80 درصد تا 90 درصد کل غذای مصرفی گربه ها باید از غذای مخصوص بچه گربه ها باشد.
7:
بطور کلی برای بچه گربه هایی که سن آنها حدود سه هفته میباشد و بی مادر هستند یا با دست تغذیه میشوند غذای تر مخصوص بچه گربه ها پیشنهاد میشود.غذای تر را جایگزین شیر مخصوص گربه ها کرده و به تدریج مقدار شیر را تا زمانی که بچه ها به سن 5 یا 6 هفتگی میرسند و میتوانند از غذای خشک استفاده کنند کم کنید.
8:
بچه گربه ها میتوانند برای غذا خوردن انتخاب آزادی داشته باشند,یعنی غذا همیشه به قدری که آنها میخواهند در دسترس باشد.شما میتوانید به آنها غذای خشک مخصوص و یا غذای کنسروی مخصوص را بدهید .توجه داشته باشید که همیشه آب تازه در اختیار آنها باشد.
9:
در ابتدا این احتمال وجود دارد که بچه گربه های کنجکاو به جای خوردن غذای خود به بازی با آن بپردازند,اما این گربه های جوان خیلی زود متوجه میشوند که باید این غذا را بخورند نه اینکه آنرا به این طرف و آن طرف پرت کنند!

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.