بیمارستان دامپزشکی شبانه روزی پایتخت

aparat
بهترین بیمارستان دامپزشکی تهران
بیمارستان دامپزشکی پایتخت

 بعضی از بچه گربه ها میتونن سبب آزار و اذیت شما باشند به شکلی که شما رو پشیمون کنند از اینکه آنها رو گرفتید و وارد زندگی خودتون کردید چون سبب آزار و اذیت شما شدند … اما قبل از اینکه گربه خودتون رو وارد خانه کنید باید با رفتار آنها در بیرون از خانه و داخل خانه آشنایی کامل داشته باشید، یاد گیری مشکلات آنها و چطوری با آنها رفتار کنید و با چه نو رفتار و اخلاقی یکی از نکات مهم میباشد، دوباره تمرین دادن حیوان شما با توجه به آموزش های استاندارد شما میتونید گربه شیطون و همان گربه ای که سلب آسایش کرده رو به یک گربه دوست داشتنی و بازیگوش و عضوی از خانواده کنید و ان میتواند ساعت ها شما رو سرگرم کنند با شیرین کاری هاش و عشقی که بهش دارید.

بهترین روش برای جلوگیری از مشکلات آنها در اولین مرحله خیلی از مسائل هست، بهترین آموزش دادن آنها و اجتماعی کردن آنها و معرفی گربه شما به خانه میباشد… اگر شما سرپرستی یک گربه رو به وحده میگیرید به این موزو باید توجه کامل داشته باشید، که آنها مشکلات خودشون دارند و مطمئنا تعدادی از رفتار آنها سبب مشکلات رفتاری آنها میشود که شما با ان دست و پنجه نرم خواهد کرد، به عنوان مثال:

پرخاش گری گربه :
غیر قابل منطقی بودن آنها نتنها یکی از مشکلات آنها نیست بله یکی از مسائلی هست که شامل شرایط خاصی میباشد، به عنوان مثال:
پزشکی
 روحی و روانی
 استرس
 بیهوشی (گیج بودن
 مخالفت با برخي از علايق انها

بازی با پرخاشگری
پرخاش گری شامل طبیعت هر حیوانی میباشد و گربه ها از این قائده مستثنی نیستن و این رفتار آنها برای این هست که خودشان رو نجات دهند در شرایط خاص مانند اجداد وحشی آنها.
گربه ها پنج نوع سلاح برای حمله کردن دارن…. به نام های :
باز کردن دهانشان و نشان دادن دندان هاشون
 و چسنان دادن ناخن های تیزشان برای حمله کردن

نمایش پرخاش گری:
بچه ها گربه با نمک هستن اما تنها زمانی که آنها چهار ماهه هستن خوب وقتی آنها رشد میکنن یک سری تغیرات در آنها میبینید، که این تغیرات شامل پارخس گری میباشد.
این غریزه آنهاست که یک گربه بتونه خشن و پارخس گر باشه و با پنجول زدن و گاز گرفتن بازی کنه … این یک پروسه عادی هست برای تمامی گربه ها در ان سن، که این زمان رشد آنهاست و این مسائل عادی میباشد.

پرخاش گری به گربه های دیگر:
گربه ها میتونن به چند شکل حس پرخاش گری خودشون رو نشون بدهند به گربه های دیگر، به عنوان مثال با نشانه گزاری و ترسوندن آنها و مرز گذاری کردن و انتقال دادن این حس پرخاش گری که این شامل شرایط و موقعیت های خاص میباشد.

پرخاش گری مقابل مهاجمان:
در مقابل مهاجمان، گربه ها روش های ذاتی خود را دارند تا بتونن غذا خودشون رو بگیرن و این این رفتار میتونه شامل خاصی چون پرخاش گری با سر و صدا. اما این مساله شامل این میشه که گربه یا مهاجم مقابل هم این مساله رو انجام بده و توی مدل های دیگری از پرخاش گری.
به طور عادی گربه در پشت دیوار مخفی میشود و دنبال و پنج زدن به پا و بازو رو مورد هدف قرار میدن… این کارها میتونه شامل شکار کردن آنها نیز بشود چون با گاز گرفتن… گربه های بالغ هم بمیتونن جوندگان و پرندگان رو شکار کنند.

مشکلات پزشکی:
چند دلیل وجود داره میتونه سبب پرخاش گری یک گربه بشه و این دلایل میتونه پزشکی باشه مانند
پرکارى تيروئيد
 بیماری مغزی
تومور مغزی
سرگیجه
 و …
ترس:
همانطور که ترس یک حس جالبی نیست اما باید تجربه بشه … این سبب میشه که ما و حیوانات ما همیشه در آرامش و در محیطی امن باشن و همیشه خودشون رو آماده دفاع و یا پرواز باشن وقتی خطری آنها رو تهدید میکنن.
وقتی حس ترس به وجود میاد، و ان حس زیاد میشه و میتونیم شاهد حرکت نامعقولی باشیم.

اضطراب جدایی:
اضطراب جدای در تمامی موجودات شامل کمبود اعتماد بنفس و وابستگی بیش از حد میباشد. گربه ها مانند سگ ها نیستند، آنها از اضطراب جدایی در رو گاز نمیگیرن ویا بخوان از طریق پنجره فرار کنند… مشکلات آنها کمتر از سگها میباشد… معمولا گربه ها برای اینکه حس اضطراب خود رو نشون بدن در جاهایی ک نباید دستشویی کنن اینکار رو انجام میدان و اینکار زمانی صورت میگیره که صاحب های آنها نباشن و این خودش یک معما میباشد…. یک معمای خوب !

ترس از رعد و برق:
بعضی از موجودات که شامل انسان ها هم میشه که وقتی صدای رعد و برق رو ميشوندو ميبينند که آسمان سیاه شده و رعد آسمان رو میشکافه لذت میبرند و هیجان زاده میشوند…. که این مساله در تمامی شرایط یکی نیست، بعضی از حیوانات به طرز عجیب و زیادی میترسن و ترس خودشون رو با حرکت های عجیب نشون میدن … اما گربه اکثرا از صدای رعد و برق نمیترسن و حس خیلی آرومی دارن و کاملا این مساله براشون عادی است ولی خوب در بعضی از مواقع شرایط خاصی هم هست ک بعضی از آنها هم بترسند.

درك مشكلات بچه گربه ها(ترجمه)

رفتار های اجباری:
رفتار های اجباری زمانی انجام میشه که جایگزینه رفتار های ادی بشه به عنوان مثال یک اگر گربه ای بین پرخاش گری یا فرار کردن گیر کنه این میتونه حرکت دیگری رو جایگزین بکنه و حرکتی که شاید توی رفتار عادی اون حیوان نباشه … مثل لیسیدن خودش تا سبب کاهش استرس های روحی آنها بشوا، البته در بیشترین موارد گربه ها لیست زدن و خوردن فابریل رو به لیسیدن خودشون، مو گاز گرفتن و … ترجیح میدد

تغذیه اجباری:
بسیاری از گربه ها اذیت میشن زمانی که به اجبر قضا میخورن، همانند انسان ها گربه ها هم میتونن از نخوردن غذا اجباری در زمان هایی که رفتار عادی داران رو به یک سیسم ناراحت کننده با توجه به درست برسی نکردن آموزش ها و محیط های اجباری آنها رو اذیت کنه… موارد عمومی هم شامل این مساله میشود.

رفتار احتکار:
در خیلی از شرایط داخلی وقتی یک حیوان مورد جلوی درافتاده و این یکی از زمان هایی هست که متوجه میشید که حیوان شما علاقه به جمع آوری خیلی از چیز ها داره به عنوان مثال وسائل برق مانند جواهر و تیکه آهن های کوچیک و هرچیزی که نظر آنها رو جالب کنند … آنها مخفی میشند و بدون هیچ دلیلی و امکان بازگشت آنها خیلی کم میباشد.

حساسیت:
گربه ها خیلی تحت تاثیر این مساله قرار میگیرن و شما شاهد رفتار های عجیب و شاید خیلی عجیب از آنها باشید، مانند سرگیجه، دیوانه بازی و چند شخصیتی یا شاید مثل موجودی که در جلد آنجا رفته این رفتار ها شامل زمان های این چنینی میشود و دارنده حیوان باید کارهای لازم رو در این زمان انجام دهد

درك مشكلات بچه گربه ها(ترجمه)

روان پریشی:
این مساله شامل مشکلاتی در فیزیک حیوان میشود مانند کچلی، تمیز کردن زیاد و یا برهنگی در بسیاری از قسمت های پوست میباشد که اکثرا این در مناطق زیر شکم میباشد که شامل این مشکلات میشود.

چنگ زدن مبل :
گربه ها عشق چنگ زدن هستن اما متاسفانه چیز هایی که دوست دارن چنگ بزن یا پای شما هست یا میز های آنتیک شما یا صندلی های گران قیمت شما و یا بلندگو های گران قیمت شما میباشد … متاسفانه به هیچ قیمتی اینها حاضر به قطع اینکار نیستن حتی اگر مو های خودتون رو بکنید این کار سبب جلوگیری از آنها نیز نمیشود.

پریدن روی میز آشپزخونه:
دو دلیل هست که گربه شما از اینکار لذت میبره یعنی پریدن روی کانتر آشپز خونه برایش لذت بخش میباشد، به دو دلیل :
۱ ) گربه ها از محیط های سه بعدی خوششون میاد
 ۲ ) به دلیل اینکه همیشه میتونن غذا روی میز آشپز خونه پیدا کنند.
شما میتونید به گربه خودتون آموزش بدید که اینکار رو انجام ندا یا به خودتون آموزش بدید که نگران وسائل روی کانتر آشپزخونه نباشید زمانی که گربه شما در آنجا قدم رو میکنه.

زمانی که شما متوجه شدید که چه چیزی پشت پرده این رفتار ها هست و شما درک کردید که مشکل دقیق چیست، شما مطمئنا توی مسیری هستید که یک زندگی خوب و شد رو در کنار توله گربه جدیدتان داشته باشید.

پیام بگذارید