بیمارستان دامپزشکی شبانه روزی پایتخت

aparat
بهترین بیمارستان دامپزشکی تهران
بیمارستان دامپزشکی پایتخت

در حالی که اکثر گربه معمولا آرام هستند، ممکن است زمان‌هایی وجود داشته باشد که حیوان خانگی شما بسيار پر سر و صدا باشد.

ميو ميو كردن گربه رفتاري طبيعي است، اما مي‌تواند تبديل به يك مشكل شود، و نيز مي‌تواند علامتي از ترس يا بيماري گربه‌تان باشد. اگر گربه شما ناگهان شروع به ميو ميو كردن بدون توقف كرد، شما بايد علت اين رفتار را پيدا كنيد.

صدا براي جلب توجه

وقتي گربه توجه بيشتري از شما مي‌خواهد، اين توجه را با صداي بلند و مداوم از شما مي‌خواهد. حتي اگر شما زندگي پر مشغله‌اي داريد، بايد مقداري از زمانتان را صرف بازي با گربه‌تان كنيد. در غير اين صورت او احساس ناديده گرفته شدن خواهد كرد و به ميو ميو كردن به طور مستمر ادامه خواهد داد، و حتي اين قضيه مي‌تواند تبديل به يك مسئله رفتاري شود كه اصلاح آن مشكل است.اگر گربه شما از شما درخواست توجه دارد (با سرو صدا كردن)، شما نبايد بلافاصله واكنش نشان دهيد، به اين دليل كه او احساس خواهد كرد كه پاداش دريافت كرده و آگاه خواهد شد در آينده ميو ميو كردن به معني دريافت هر چيزي است كه مي‌خواهد. به گربه خود آموزش دهيد كه از ميو ميو كردن به عنوان ابزاري براي دستكاري كردن شما استفاده نكند.

ترس يا تهديد

وقتيكه گربه احساس تهديد شدن مي‌كند، ميو ميو كردن عمل شايعي است.

همچنين گربه ممكن است در هنگام ترس از چيزي يا كسي صدايي شبيه خش خش يا خر خر توليد كند. با اين حال، وقتي عامل تهديد كننده رفته باشد يا تمام شده باشد، گربه شما بايد به رفتار طبيعي خود بازگردد.

اگر گربه شما توسط حيوان ديگري به طور مداوم در محيط اطراف خود تهديد مي‌شود، ميو ميو كردن مي‌تواند غير قابل كنترل باشد.
اشيا، اشخاص يا حيواناتي را كه باعث ترس در گربه‌تان ميشود را شناسايي كنيد و هر كدام از آنها را كه مي‌توانيد از محيط زيست گربه دور كنيد و يا گربه را از برخورد با آنها دور نگه‌داريد و يا سعي كنيد كه گربه بتواند از آنها استفاده كند (براي از بين رفتن ترس).

فصل جفتگيري

در طول فصل جفتگيري، گربه‌ها از سيگنال‌هاي صوتي خود براي برقراري ارتباط با ديگر گربه‌ها استفاده خواهند كرد. اين موضوع مي‌تواند آزار دهنده باشد، بخصوص به اين دليل كه اكثر گربه‌ها در طول شب بيدار و فعال‌اند.

بهترين راه براي متوقف كردن ميو ميو كردن بيش از حد گربه به دليل نياز به برقراري ارتباط در طول فصل جفتگيري عقيم كردن گربه‌تان است. اين كار او را آرام‌تر و مطيع‌تر مي‌سازد.

علامت درد

گربه‌اي كه بيش از حد ميو ميو مي‌كند ممكن است از بيماري در رنج باشد. شما بايد حيوان خانگي خود را از نظر فيزيكي بررسي كرده و به دنبال هرگونه مشكل دنداني، ورم بر روي تمام سطح بدن، لثه‌هاي كم‌رنگ، ريزش مو و يا ديگر نشانه‌هاي قابل مشاهده باشيد. براي تشخيص صحيح و درمان دارويي به دامپزشك مراجعه كنيد.همانطور كه گربه بزرگتر مي‌شود، ممكن است شروع به ميو ميو كردن بيشتري كند، اما اين وضعيت اغلب ناشي از وجود درد است.

افسردگی گربه

ميو ميو كردن گربه همچنين مي‌تواند علامتي از افسردگي در گربه شما باشد. افسردگي در گربه‌ها مي‌تواند به دلايل مختلف رخ دهد، از جمله اين موارد از دست دادن صاحب خود يا گربه ديگر، بيماري يا فقدان محبت است. افسردگي را مي‌توان با دارو يا فورمون* درمانی (یعنی استفادهمصنوعی از فورمون‌های تعیین کننده قلمرو برای آرامش حیوانات)درمان كرد.

اگر ميو ميو كردن گربه شما صرفا يك مسئله رفتاري است، شما مي‌توانيد با چند حقه ساده سعي در متوقف كردن آن كنيد:

ـ اسپري آب زمانيكه گربه شروع به ميو ميو كردن مستمر مي‌كند.

ـ ايجاد صداي بلندتر

ـ گربه خود را با بازي مشغول و سرگرم نگه‌داريد و او را خسته كنيد، بنابراين كمتر احتمال ميو ميو كردن بيش از حد وجود دارد.

به یاد داشته باشید که برخی از گربه ها نسبت به بقيه پر سر و صداتر هستند، كه اين مسئله به شخصيت و نژاد آنها بستگي دارد.

پیام بگذارید

X