راه برای این که بتوانید اخم های گربه افسرده تان را باز کنید

قبل از این که گربه ای به خانه خود بیاورید توجه داشته باشید که ان ها بسیار حسود هستند و به توجه زیادی احتیاج دارند.اگر گربه از سوی صاحبش توجهی نبیند و یا استرس داشته باشد ,به بیماری افسردگی دچار می شود

 در حال حاضر ,40% از گربه ها از بیماری افسردگی رنج می برند.گربه هایی که بیرون از خانه نگهداری می شوند بیشتر از بقیه به افسردگی دچار می شوند,زیرا صدای بوق اتومبیل ها,پارس سگ ها و … باعث می شود که ان ها دچار استرس شوند و یکی از دلایل افسردگی ,استرس زیاد حیوان است.
طبق گفته دکتر نیکولاس دومان-رئیس کلینیک دامپزشکی علائم افسردگی عبارتند از :کاهش اشتها_خوابیدن در تمام طول روز_کم شدن فعالیت گربه

در اینجا 4 روش برای اینکه بتوانید اخم های گربه افسرده تان را باز کنید به شما معرفی می شود.

1_به گربه خود توجه کنید:

هر روز سعی کنید با گربه تان بازی کنید حتی اگر او میلی برای بازی کردن با شما نداشت.سعی کنید بیشتر ساعات روز ان را نوازش کنید و با او حرف بزنید.برخی از افراد فکر می کنند گربه ها نیازی به توجه و بازی ندارند در صورتی که این تصور بسیار اشتباه است.گربه ها به اندازه سگ ها نیاز به توجه دارند.

2_خریدن اسباب بازی را فراموش نکنید:

گربه افسرده شما نیاز به توجه زیادی دارد.سعی کنید اسباب بازی هایی برایش تهیه کنید تا او را سرگرم کنند.گربه ها به اسباب بازی علاقه زیادی دارند و شما با خریدن اسباب بازی مورد علاقه حیوانتان می توانید او را خیلی خوشحال کنید.

3_گربه تان را فعال نگه دارید:

گربه را مجبور به بازی کردن کنید.او را به بیرون ببرید .حتی اگر گربه شروع به چنگ زدن به مبلمان و یا شروع به بالا رفتن از پرده خانه کرد جلوی او را نگیرید.این کار های گربه نشان دهنده این است که او در حال بهبودی است.

4_برای گربه خود یک دوست پیدا کنید:

می توانید برای گربه خود یک دوست را به خانه بیاورید.مانند یک بچه گربه شیطون و فعال.اگر گربه افسرده شما دوستی فعال داشته باشد ,برای تقلید از او شروع به فعالیت کردن می کند.به گربه تان اجازه دهید حیوانات دیگر را از پنجره تماشا کند یا می توانید برای او مستند های حیوانی بگذارید تا تماشا کند.
 

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.