بیمارستان دامپزشکی شبانه روزی پایتخت

aparat
بهترین بیمارستان دامپزشکی تهران
بیمارستان دامپزشکی پایتخت

بسیاری از مردم قناری ها را تنها یک نوع پرنده کوچک زرد رنگ میدانستند در بررسی­هایی که انجام شده بیش از 20 نژاد قناری با شکل و رنگ و اندازه های گوناگون در جهان وجود دارد انسان خیلی شگف­زده میشود که کوچکترین انها 4 و بزرگترین آنها 5 اینچ طول دارند و برخی از آنها سبز،سفید،زرد کم رنگ و یا قهوه ای مایل به زرد میباشند بنابراین زمان انتخاب قناری مورد نظر میتواند از رنگهای دلخواه برگزیند و در پرورش و نگهداری آنها دقت لازم به عمل آید.

آواز و چهچهه نژادهای گوناگون قناری خیلی به هم نزدیک میباشند تنها باید در پرورش و تکثیر این پرندگان زیبا روش درست را انجام داد.درباره قناری های آلمانی یا همان رولرهای پرورشی آلمانی است که از دیگر نژادها کامل تر و برتر هستند و آواز و صدای آنها بسیار دلنشین و به گونه اوازی آهنگ زیر دارند و در یک ملودی و آهنگ یکنواخت و غلتان به گوش میرسد وبرای همین غلتان و زیر که پشت هم تکرار میشود رولر نامیده میشود که این نژاد نخستین قناریهای آلمانی است.
یک قناری رولر قادر به خواندن سیزده آوا یا گوشه آوازی میباشد این نوع قناری به زیبایی و نژاد خویش در جهان معروف است و در آلمان از این نژاد به نامهای گلوک و اسشوکل دیده میشوند.
اواز دلنشین قناری رولر بستگی به نوع تغذیه انها دارد که این خوراک در آلمان رابسن نام دارد که 50% آن شلغم یا کلم روغنی قرمز است در بخشهای بعدی بازهم درباره قناری رولر گفته خواهد شد.
معروف ترین پرنده دست اموز در جهان قناری بردر است که دارای رنگهای دارچینی،سبز،سفید،فیلی یا آبی که بیشتر به رنگ ابی به چشم میخورند.
قناری دیگری با نام گلوستر معروف است این پرنده سیار کوچک ¾ 4 اینچ طول اش است که در قرن بیستم پرورش یافت و زیاد شد و پرهای سرشمانند تاجی است که شکلی شگفت آور و جنگی دارد و آواز دل چسبی دارد و دارای دو نژاد بنام کورونا و کنسرت میباشد و هر دو آوازی خوب و دلنشین دارند قناری قرن بیستمی دیگری بنام بردر مینیاتوری وجود دارد که دارای رنگ زیبایی و به قناری قرمز معروف است.
در سال 1929 دکتر اچ.دانکر آلمانی کتابی درباره این قناری و رنگ ژنتیکی ان نگاشت و در آن اشاره کرد که این قناری با این رنگ جدید و استثنایی زادگاهش امریکای جنوبی است ولی امروزه این رنگ قرمز به مرور زمان به رنگ تیره نارنجی درآمده است.امروز حدود 36 رنگ گوناگون در قناریها دیده میشود یکی از این نژاد قناریها لزارد نام دارد که پرهای بدن ان تیره سیاه رنگ و سرش زرد رنگ است.که به نوعی مار شبیه است طول این پرنده 50 اینچ است و تن صدای این قناری بالا است و قیمت آن ارزان میباشد و ارزش ان در بازار 3 تا 5 پوند است.قناری دیگری که پیشنهاد میشود قناری یورکشایر است که 5/6 تا 7 اینچ طول دارد و پرنده بسیار زیبایی است که نیاز به قفس بزرگ دارد و درباره آن سخن خواهیم گفت.

پیام بگذارید