بیمارستان دامپزشکی شبانه روزی پایتخت

aparat
بهترین بیمارستان دامپزشکی تهران
بیمارستان دامپزشکی پایتخت

برای برخی از دوستداران حیوانات خانگی، در نظر گرفتن این که یک پرنده در خانه تا چه حد سر و صدا میکند بسیار دارای اهمیت است. برای مثال اگر شما در آپارتمان زندگی میکنید، نگهداری از برخی طوطی ها مانند طوطی کاکاتو ملوک (Cackatoo Moluccan) بسیار سخت است، زیرا این گونه از پرندگان معمولا از اوایل صبح شروع به جیغ زدن میکنند.
همچنین شما باید به این مسئله فکر کنید که طوطی ها توانایی بالایی در یادگیری انواع صداها دارند؛ انواع صدا ها مانند صدای گریه ی کودکان، باز و بسته شدن درب و صدای زنگ موبایل که بسیار آزار دهنده است!

سطح سر و صدای طوطی سانان حتی در یک گونه هم متفاوت است؛ بنابراین این رهنمودها عمومی هستند. اگر میزان سر و صدا برای شما حائز اهمیت است، این مطلب یک مقاله ی کلی در این مورد است که به بررسی چگونگی سر و صدای انواع گونه ها پرداخته است.
مقیاس های سر و صدا از 1 تا 5 در نظر گرفته شده اند. اگر شما فردی ساکت هستید و صدای زیاد شما را خشمگین میکند، مقیاس های 1 و 2 در مطالب پایین برای شما مناسب هستند و مقیاس های 4 و 5 به هیچ عنوان توصیه نمیشوند.

 

آمازون ها: این گونه طوطی ها تمایل زیادی به سر و صدا دراوایل صبح و اواخر بعد از ظهر دارند. جیغ هایشان معمولا کوتاه مدت است، اما با این حال اگر در آپارتمان زندگی میکنید، احتمالا همسایه ها علاقه ی زیادی به طوطی آمازون شما نشان نخواهند داد!

سطح سر و صدای طوطی آمازون: 3 – 4

 

کاکاتو ها: احتمالا بیشترین شهرت را در جیغ کشیدن دارند و در این کار بسیار پر حوصله هستند؛ بنابراین نیاز به توجه بسیار زیادی دارند. کاکاتوهای کوچک تر با این که جثه ی نسبتا ریزی دارند اما باز هم در سر و صدا کردن بسیار با استعدادند. انواعی مثل کاکاتو رز سینه (Rose-Breasted) با توجه به جثه ی کوچکشان نسبت به گونه های بزرگتر مانند کاکاتوی سفید یا چتری(Umbrella Cockatoo) کم سر و صداتر هستند.

سطح سر و صدای طوطی کاکاتو: 3 – 5 (بسته به نوع گونه)

کانر ها: نگهداری از این پرندگان توسط بسیاری از مردم واقعا سخت است. کانر های خورشیدی(Sun Conure)، سر گیلاس(Cherry Head)، جندی (Jenday) و گونه های مشابه میتوانند با یک جیغ گوش اطرافیان را کر بکنند! گونه های کوچک تر مانند گرین چیک (Green Cheek) آرامی نسبی ای دارند و برای نگهداری در آپارتمان مناسب ترند. اغلب مردم به زرق و برق و زیبایی این طوطی ها علاقه نشان میدهند و اقدام به خریداری آنها میکنند، اما بعد از مدتی با مشاهده ی جیغ کشیدن آنها معمولا پشیمان میشوند.

پیام بگذارید