بیمارستان دامپزشکی شبانه روزی پایتخت

aparat
بهترین بیمارستان دامپزشکی تهران
بیمارستان دامپزشکی پایتخت

پرنده ی نوک زرد آمازون بسیار باهوش است. این پرندگان، پرندگانی کنجکاو هستند و توانایی صحبت کردن در حد متوسط را دارند. متاسفانه، این پرندگان نادر به ندرت در اسارت میمانند. نمیتوان از آنها به عنوان حیوان خانگی نام برد.

پرنده ی نوک زرد آمازون بیشتر در جامائیکا زندگی میکنن ، سکونت گاه آنها مناطق پر از تپه و مناطق کوهستانی است.

آنها ساکن جنگل های بلند خشک و مجاور مناطق کشت هستند. پرندگان بالغ به خصوص نرها میتوانند مهاجم باشند.

آنها طبیعتا فعال هستند و اگر محدود باشند تمایل به چاقی پیدا مکنند.

این پرندگان میتوانند تا 50 سال عمر کنند. و اطلاعات کمی از زندگی آنها در اسارت در دست است.

ظاهر و شخصیت

اندازه ی این پرنده ها متوسط است . آنها طوطی های سبز کوتاه هستند با پیشانی سفید، تاجی آبی، گلویی صورتی و نوکی زرد. زیر بال ها آبی و پرهای دم به رنگ زرد مایل به سبز و صورتی- قرمز در پایه میباشد.رنگ منقار آنها زر میباشد.

اگر شما به نحوی یکی از این پرندگان را به دست آورید، همواره برای او اسباب بازی هایی مانند: بلوک هایی از چوب یا شاخه را تهیه کنید تا او بتواند آن ها را بجود. هرگز به پرنده ی خود اجازه ندهید که در خانه پرواز کند زیرا ممکن است او به طرف پنکه ، اجاق گاز یا مواد سمی خطرناک برود.مانند بسیاری از پرنده های جوان دیگر آمازون خود را اجتماعی کنید و او را با مردم و موقعیت های مختلف آشنا سازید مانند بردن او به دامپزک. آنها به مکان های برایورزشنیاز دارند.

تغذیه

 ین پرندگان نیاز به یک رژیم غذایی فرموله شده دارند که به عنوان پایه ای برای تغذیه مناسب آنها استفاده شود. رژیم غذایی باید با میوه های تازه و سبزیجات روزانه تکمیل شود که برای تنوع و غنی سازی روحی ​​و روانی است. روزانه باید به مقدار یک چهارم فنجان از رژیم غذایی فرموله شده و یک چهارم فنجان از میوه های تازه و سبزیجات به او داده شود. از آن جهت که این پرندگان استعداد چاقی دارند پس از دادن تخم آفتاب گردان به آنها خودداری شود.

نظافت

 حمام کردن و دوش گرفتن به طور معمول، به حفظ بال و پر و جلوگیری از بیماری های پوستی کمک میکند.شما میتوانید آنها را با قرار دادن در اتاقی گرم یا با قرار دادن در مجاورت خورشید آنها را خشک کنید شما همچنین میتوانید از سشوار استفاده کنید.نباید بیش از حد به پرهای بال آنها گیره زد.گیره ها نه تنها مانع پرواز نمیشوند بلکه باعث زمین خوردن پرنده ی شما میشوند.این پرنده ها پرنده های سنگین وزنی هستند و باید مراقب بود که بال های آنها را بیش از حد کوتاه نکنید.

مسکن

 

پرندگان نوک زرد آمازون پرنده های بسیار فعالی هستند و باید قفس های بزرگ برای آنها تهیه کرد تا فضا کافی برای شیطنت و بازیگوشی داشته باشند.در حالت ایده آل قفس باید طوری باشد که پرنده بتواند در آن پرواز کند. یک اینچ از یک اینچ توسط 14 سنج سیم جوش داده شده، یک انتخاب خوب برای ساخت قفس است.

 

اندازه ی پیشنهاد شده برای قفس: چهار فوت عرض هست فوت طول چهار فوت ارتفاع و هار فوت بالاتر از سطح زمین یا بر روی سیح زمین باشد. قفل و چفت برای جلوگیری از فرار پرنده برای قفس لازم است. در حالت ایده آل بهتر است که قفس در فضای باز ساخته شود زیرا میتواند در هوای آزاد و در مجاورت خورشید فرار گیرد.

بیماری های شایع و اختلالات

آمازون ها برندگان سالمی هستند ولی نسبت به موارد زیر حساس هستند:

1. پر چیدن
2. داشتن عادات بد غذایی
3. عفونتهای باکتریایی و قارچی
4. مواد سمی و مصرف فلزات
5. نکروز انگشت پا
6. استعداد چاقی

پیام بگذارید