بیمارستان دامپزشکی شبانه روزی پایتخت

aparat
بهترین بیمارستان دامپزشکی تهران
بیمارستان دامپزشکی پایتخت

برخی افراد دلایلی برای خریداری یک طوطی دارند که کاملا اشتباه و بی منطق میباشند؛ در اینجا لیستی از این دلایل آورده شده است.

 1- من به اندازه ی کافی زمان برای نگهداری از سگ ندارم.

با عرض پوزش، اما بسیاری از طوطی ها نسبت به سگ وقت بیشتری برای نگهداری نیاز دارند.زیرا که تنوع غذایی آنها بیشتر است، نیاز به توجه بیشتری دارند، مدیریت کارهای آنها از سگ دشوار تر است و برای راضی کردن آنها از در کنار هم بودن با افراد خانواده و جلوگیری از ایجاد رفتارهای غیر قابل قبول در خانه وقت بیشتری را میطلبند.

2- من فضای کافی برای یک حیوان خانگی بزرگتر ندارم.

خب، اما اگر در آپارتمان زندگی میکنید و یک اتاق مناسب برای پرنده دارید، آیا شما از دیوار ضد صدا هم میتوانید استفاده کنید؟! حتی طوطی سنگال نیز ممکن است در تمام روز جیغ و داد بکند و باعث خشمگین شدن شما و همسایگانتان بشود. به علاوه طوطی ها باید مدت زیادی را خارج از قفس به تفریح و پرواز بپردازند؛ در این صورت آیا اتاق به اندازه ی کافی بزرگ و امن خواهد بود؟

3- من نمیتوانم هزینه ی یک حیوان خانگی بزرگتر را بپردازم.

در این صورت توانایی پرداخت هزینه ی طوطی را هم ندارید؛ حتی اگر شما یک طوطی هم خریداری کنید پرداخت هزینه ی کلی آن بسیار سخت است و فرق چندانی با سگ و گربه ندارد. به عنوان مثال:

طوطی خاکستری: 800 هزار تومان

 قفس: 180 هزار تومان

 اسباب بازی: هر ماه 30 هزار تومان

 غذای ماهانه( سبزیجات، میوه، آجیل و پلت): 50 هزار تومان

 چک کردن دامپزشک: 10-15 هزار تومان

میبینید که پرداخت هزینه ی طوطی ها آنقدر هم آسانتر نیست.

4- طوطی ها بسیار زیبا هستند و یکی از آنها میتواند باعث زیبایی خانه باشد.

طوطی ها ویژگی های خود را در زیبا بودن دارند، اما امیدوارم شما فکر نکرده باشید که به عنوان مثال یک کاکاتو میتواند فقط بخاطر زیبایی تاج صورتی و سفیدش، در خانه اسیر شود. به طور جدی بهتر است از آثار هنری به شکل طوطی برای زیبایی خانه استفاده کنید!

5- کسی هست که به من طوطی رایگان میدهد.

اگر که کسی طوطی خود را به شما واگذار میکند، در واقع بهترین دوست خود را به شما میدهد و برای همین برای پرنده سخت است که به شما عادت بکند و از صاحب قبلی خود دور باشد. آیا شما به این راحتی و به علت رایگان بودنش آن را قبول میکنید؟ این یک اشتباه است!

پیام بگذارید