بیمارستان دامپزشکی شبانه روزی پایتخت

aparat
بهترین بیمارستان دامپزشکی تهران
بیمارستان دامپزشکی پایتخت

آشنایی با طوطی های اکلکتوس Eclectus Parrots اولین نکته جذب کننده در طوطی های اکلکتوس تفاوت ظاهری زیاد بین طوطی نر و ماده است این چیزی است که در دنیای طوطی سانان عجیب و غیر معمول است . تفاوت ظاهری بین اکلکتوس نر و ماده به قدری زیاد است که در ابتدا دانشمندان آنها را 2 گونه طوطی تصور می کردند و با جستجو و ردیابی دریافتند آنها 2 گونه مجزا نیستند بلکه دارای تفاوت ظاهری هستند. اکلکتوس نر : طوطی اکلکتوس نر دارای پرهای سبز براق و منقار زرد می باشد و پرهای دم و زیر بال ها آبی و قرمز است میانگین وزن در بزرگسالی 430 گرم بوده و در کل از 388 تا 524 گرم هم دیده می شود. اکلکتوس نر نابالغ دارای منقار قهوه ای و عنبیه چشم سیاه می باشد در حالیکه عنبیه چشم با بالا رفتن سن رو به زردی و نارنجی می رود و منقار نیز تغییر رنگ داده و زرد می شود. اکلکتوس ماده: طوطی اکلکتوس ماده قرمز و پرهای سینه آبی و دارای منقار سیاه است. اکلکتوس ماده بالغ 452 گرم وزن دارد و از 383 تا 549 گرم نیز دیده می شود. طوطی های اکلکتوس بسیار زیبا هستند و با این زیبایی طرفداران زیادی را مجذوب خود کرده اند آیا این طوطی با رنگ آمیزی زیبا برای نگهداری بعنوان پرنده خانگی مناسب است؟ اکلکتوس ها معروف هستند آنها پرندگان خانگی بی نظیری هستند اگر تربیت و نگهداری از جوجگی شروع شوند طوطی های عالی هستند. اکلکتوس ها بسیار باهوش هستند و به فعالیت و بازی بطور روزانه نیاز دارند علاوه بر زیبایی ظاهری اکاکتوس ها رفتار دلنشینی دارند رفتاری های آنها نیاز به درک و توجه زیادی دارد . زمانیکه با افراد یا موقعیت های جدید روبرو شوند دچار استرس شوند مانند مجسمه بی حرکت شده و صبر می کنند. اکلکتوس ها احساساتی , بازیگوش , کنجکاو و مهربان هستند. اکلکتوس ها دارای زیرگونه های زیادی هستند که رفتار زیرگونه ها شبیه به هم می باشد و تفاوت ها جزیی است همچنین رفتار اکلکتوس نر و ماده با هم متفاوت استگاهی سوال پیش می آید اکلکتوس نر برای نگهداری بهتر است یا ماده؟ اکلکتوس ماده از اکلکتوس نر پرخاشگرتر است به خصوص در زمان های جفت گیری و تخم گذاری بسیار پرخاشگرتر می شود با اینحال هر دو گزینه های خوبی برای نگهداری هستند با این تفاوت که طوطی ماده رفتارهای وابسته به هورمون بیشتری بروز می دهد. اکلکتوس ها صداهای مختلف زیا

اولین نکته جذب کننده در طوطی های اکلکتوس تفاوت ظاهری زیاد بین طوطی نر و ماده است این چیزی است که در دنیای طوطی سانان عجیب و غیر معمول است . تفاوت ظاهری بین اکلکتوس نر و ماده به قدری زیاد است که در ابتدا دانشمندان آنها را 2 گونه طوطی تصور می کردند و با جستجو و ردیابی دریافتند آنها 2 گونه مجزا نیستند بلکه دارای تفاوت ظاهری هستند.

اکلکتوس نر : طوطی اکلکتوس نر دارای پرهای سبز براق و منقار زرد می باشد و پرهای دم و زیر بال ها آبی و قرمز است میانگین وزن در بزرگسالی 430 گرم بوده و در کل از 388 تا 524 گرم هم دیده می شود.
اکلکتوس نر نابالغ دارای منقار قهوه ای و عنبیه چشم سیاه می باشد در حالیکه عنبیه چشم با بالا رفتن سن رو به زردی و نارنجی می رود و منقار نیز تغییر رنگ داده و زرد می شود.

اکلکتوس ماده: طوطی اکلکتوس ماده قرمز و پرهای سینه آبی و دارای منقار سیاه است. اکلکتوس ماده بالغ 452 گرم وزن دارد و از 383 تا 549 گرم نیز دیده می شود.

آشنایی با طوطی های اکلکتوس Eclectus Parrots
طوطی های اکلکتوس بسیار زیبا هستند و با این زیبایی طرفداران زیادی را مجذوب خود کرده اند آیا این طوطی با رنگ آمیزی زیبا برای نگهداری بعنوان پرنده خانگی مناسب است؟
اکلکتوس ها معروف هستند آنها پرندگان خانگی بی نظیری هستند اگر تربیت و نگهداری از جوجگی شروع شوند طوطی های عالی هستند. اکلکتوس ها بسیار باهوش هستند و به فعالیت و بازی بطور روزانه نیاز دارند

علاوه بر زیبایی ظاهری اکاکتوس ها رفتار دلنشینی دارند رفتاری های آنها نیاز به درک و توجه زیادی دارد . زمانیکه با افراد یا موقعیت های جدید روبرو شوند دچار استرس شوند مانند مجسمه بی حرکت شده و صبر می کنند.
اکلکتوس ها احساساتی , بازیگوش , کنجکاو و مهربان هستند.

اکلکتوس ها دارای زیرگونه های زیادی هستند که رفتار زیرگونه ها شبیه به هم می باشد و تفاوت ها جزیی است همچنین رفتار اکلکتوس نر و ماده با هم متفاوت استگاهی سوال پیش می آید اکلکتوس نر برای نگهداری بهتر است یا ماده؟

اکلکتوس ماده از اکلکتوس نر پرخاشگرتر است به خصوص در زمان های جفت گیری و تخم گذاری بسیار پرخاشگرتر می شود با اینحال هر دو گزینه های خوبی برای نگهداری هستند با این تفاوت که طوطی ماده رفتارهای وابسته به هورمون بیشتری بروز می دهد.

اکلکتوس ها صداهای مختلف زیادی با تن های متفاوتی دارند صداهای بم , سوت , جیغ و …. اکثر صواهای اکلکتوس آزار دهده نیست و گاهی شنیدن آن لذت بخش نیز می باشد با اینحال در صورت مبتلا شدن به ناهنجاری های رفتاری و ترس و حمله می توانند جیغ های گوش خراشی بزنند.

طوطی اکاکتوس سخنگوی بسیار خوبی بوده و کلمات را واضح می گوید.

زمانیکه به اکلکتوس ها فکر می کنیم زیبایی و سر وصدای کم به ذهنمان می آید. آنها پرندگان خانگی فوق االعاده برای خانه های مناسب آنها هستند نسبت به سایر طوطی سانان هم جثه سر و صدای کمتری دارند البته فراموش نکنید در صرت ترسیدن یا هیجان زده شدن می توانند جیغ ای بلندی بزنند ولی در کل زیاد تمایلی به جیغ زدن ندارند.

می توانند حرف بزنند حرف زدنشان به گونه ای است که انگار دختر بچه ای در حال حرف زدن است و صدای واضحی دارند نسبت به کاکاتوها کمتر وابسته می شوند و زیاد علاقه به نوازش شدن ندارند .
برای یادگیری ترفندها شهرت ندارند با اینحال دارای رفتارهای خنده دار و بامزه اس هستند.

اکاکتوس نر بسیار حساس است و در صورت بی توجهی و استرس زیاد دچار پرکنی می شود در صورتی که استرس رفع شود پرکنی متوقف می شود. نکته سخت فهمیدن عامل استرس می باشد مثلا ممکن است با عوض شدن جای قفس دچار استرس شده و پرکنی کند یا به کسی یا حیوان خانگی دیگری وابسته شده و با جدا شدن از اون دچار استرس شود.

طبق تجربه های نگهدارندگان اکلکتوس ها طوطی اکاکتوس ماده برای خانه های شلوغ تر مناسب است در حالیکه طوطی ند علاقه ای به خانه های پرسر و صدا و شلوغ ندارد به عبارتی برای خانه هایی که دارای کودک هستند مناسب نیستند. اکاتوس نر دارای طبیعتی آرام بوده و کمتر پرخاشگر هستند .

نکته جالب دیگر درباره اکلکتوس ها این است که آنها گرد ندارند و زمانیکه پر آرایی می کنند هوای اطراف پر از گرد و شوره نمی شود و مناسب برای افرادی است که به گرد های طوطی سانان حساسیت دارند.
اکلکتوس ها بسیار باهوش هستند و رو اتفاقاتی که اطراف آنها می افتد تمرکز می کنند اگر آنها را زیر نظر بگیرید می بینید که با چشمهایشان حرکات و رفت و امدهای شما را دنبال می کنند.

طول عمر آنها 30 سال است ولی در صورت نگهداری مناسب می توانند 50تا 75 سال عمر کنند.

در امریکا قسمت اکلکتوس ها 600 تا 2000 دلار است.

پیام بگذارید