بیمارستان دامپزشکی شبانه روزی پایتخت

aparat
بهترین بیمارستان دامپزشکی تهران
بیمارستان دامپزشکی پایتخت

نام : کاکاتو گوفین یا Tanimbar Cockatoo
نام علمی : Cacatua goffini

سرزمین : Tanimbar Islands

 
میانگین وزن کاکاتو گوفین 350 گرم است ولی در محدوده وزنی 220 تا 390 گرم هم دیده می شوند. طول این کاکاتو 31 سانتی متر می باشد این اندازه از سر تا دم می باشد.
کاکاتو گوفین یکی از کوچکترین گونه های کاکاتو می باشد . کاکاتو نر و ماده شبیه به هم هستند در یک نگاه شاهد یک طوطی سفید با تکه های صورتی , هلویی رو صورت و منقار خاکستری روشن هستید.
کاکاتو گوفین مانند سایر کاکاتوها دارای تاج است یعنی تعداد پرهای زیادی در سر وجود دارد که می تواند پرها را بر افراشته کند. تاج کاکاتوها حالات هیجانی زیادی را بازگو می کنند.

بیشتر پرهای کاکاتو گوفین سفید است و پرهای صورتی , هلویی بین منقار و چشم ها دیده می شود این پرهای صورتی زیر تاج نیز دیده می شوند. کاکاتو گوفین در هنگام پرواز زیبایی خیره کننده ای دارد.

کاکاتو گوفین جز بهترین سخنگوها در بین طوطی سانان نیستند ولی بسیاری از آنها می توانند چند کلمه که روزانه زیاد تکرار می شود را یاد بگیرند همچنین صداهایی مثل تلفن و مایکروفر را نیز یاد می گیرن.

خصوصیات رفتاری:

کاکاتو گوفین نسبت به سایر کاکاتوها کمتر وابسته شده و سر و صدای کمتری دارد و دارای خصوصیات اخلاقی دوست داشتنی هستند.
این گونه کاکاتو برای علاقمندان به کاکاتوها با درد سر کمتر مناسب است البته این بدام معنا نیست که می توانید او را دایم در یک قفس نگه دارید و توجه و محبتی به او نکنید. بسیاری از کاکاتوها گوفین هستند که به ناهنجاری های رفتاری دچار شده اند.

گوفین دوست داشتنی , بازیگوش , و نیازمند به تعامل با افراد خانواده هستند آنها طوطی های قفسی نیستند ولی در صورت انتخاب برای افراد درست به شدت دوست داشتنی و بامزه هستند.
بطور کلی طوطی های کاکاتو به توجه بسیار زیادی نیاز دارند اینگونه کاکاتو به عشق کمتر نیاز داشته ولی باید رابطه عاطفی و معناداری با صاحبش ایجاد شود زیرا بسیار باهوش هستند. آموزش ها باید از سنین کوچکی شروع شوند .

پیام بگذارید