بیمارستان دامپزشکی شبانه روزی پایتخت

aparat
بهترین بیمارستان دامپزشکی تهران
بیمارستان دامپزشکی پایتخت

نام علمی: Amazona amazonica

اندازه: معمولی، 32 سانتی متر

 منطقه ی بومی: آمریکای جنوبی

 طول عمر: 50 سال

 میزان سر و صدا: دارای صدای بلند

 توانایی صحبت کردن و یادگیری: نسبتا خوب، آمازون های بال نارنجی دارای توانایی های تعاملیِ کلامی و لفظی هستند و میتوانند بسیار پر حرف باشند.

خصوصیات رفتاری:

آنها در بین طوطی های آمازون به عنوان دلقک شناخته میشوند! به بازی کردن علاقه ی زیادی دارند و همچنین از پف دادن پرهای گونه ی خود و بالا بردن پرهای سر لذت خاصی میبرند. آمازونهای بال نارنجی معمولا نسبت به دیگر آمازونها شخصیت آرام و نرمتری دارند، با این حال به خوبی میتوانند شادی و احساسات خود را ابراز کنند. این طوطی های خانگی بر پشت گردن خود پرهای منحصر به فرد و یقه مانندی دارند که میتوانند آنها را باز کرده یا بخوابانند. این حرکات باعث جالب توجه تر شدن زبان بدن آمازونهای بال نارنجی میشود. آنها علاقه مندند که به عنوان عضوی از خانواده شناخته شوند و از شرکت کردن در فعالیت های انسانی لذت میبرند و مشتاق به گردش در گرداگرد خانه هستند.

خلق و خو / بهداشت و سلامت:

آمازون بال نارنجی عاشق غذا خوردن است، که همین ممکن است باعث چاقی این پرنده بشود. بنابر این باید اطمینان کامل حاصل کنید که رژیم غذایی پرنده ی شما متعادل و مناسب بوده و از مقدار کمتر دانه ها و پلت های پر چربی، و مقدار بیشتر میوه ها و سبزیجات تازه استفاده میکند و در روز به مقدار کافی ورزش و فعالیت داشته باشد. تغذیه ی خوب به حفظ طراوت و چالاکی پرهای او نیز کمک میکند. این پرندگان مستعد به کمبود در میزان کلسیم و ویتامین A بدن، و ابتلا به ویروس پسیتاکوسیس (psittacosis) هستند. آمازون بال نارنجی با کودکان خوش رفتار است.

پیشنهاد افراد با تجربه:

طوطی هایی نسبتا آرام، سخنگو هایی نه چندان ماهر، اما یک حیوان خانگی متعادل با شخصیتی بسیار شیرین میباشند.

پیام بگذارید