بیمارستان دامپزشکی شبانه روزی پایتخت

aparat
بهترین بیمارستان دامپزشکی تهران
بیمارستان دامپزشکی پایتخت

خب، شما یک طوطی خانگی میخواهید. اما شما تنها نیستید – پرندگان بعد از سگ ها و گربه ها محبوب ترین حیوانات خانگی در جهان هستند – چه میشود اگر شما از قبل یک سگ یا گربه یا هر دو را داشته باشید؟ آیا طوطی ها میتوانند تنها ماندن با حیوانات دیگری که مدتی در خانه ی شما حیوان خانگی بودند و به آنجا عادت کرده اند را یاد بگیرند؟ ادامه را بخوانید تا در مورد آوردن یک طوطی در کنار حیوانات خانگی دیگر بیشتر بیاموزید.

آیا نگه داری طوطی ها و دیگر حیوانات در کنار هم بی خطر است؟

 پاسخ کوتاه این است، در واقع اینکار بی خطر نیست! حیوانات خانگی پر طرفداری مانند سگ ها و گربه ها طبیعتا موجوداتی درنده هستند و در حیات وحش پرندگان در زنجیره ی غذایی پایین تر از آنها قرار میگیرند. پس امکانش هست که چرخه ی طبیعت در خانه ی شما نیز شکل بگیرد. اما نباید این واقعیت را رد کرد که بسیاری از صاحبخانه های سراسر جهان در نگهداری پرندگان و سگ و گربه ها با هم، موفق بوده اند. به هر حال در بسیاری از این موفقیتها علت اصلی این است که صاحبان آنها شرایط نظارت کامل بر روی حیوانات خود را در تمام وقت در اختیار دارند و همیشه مراقب هستند که سگ و گربه به پرنده آسیبی نرسانند. شاید آنها در خانه کار میکنند یا اصلا کار نمیکنند یا به هر صورتی میتوانند از دور بودن پرنده از دیگر حیوانات مطمئن باشند. هنگامی که تصمیم به آوردن پرنده ای در کنار دیگر حیوانات خانگی خود میکنید باید اطمینان داشته باشید که خود شما یا فرد دیگری میتواند هر لحظه بر آنها نظارت داشته باشد تا به یکدیگر صدمه ای وارد نکنند.

علاوه بر خطرات ناشی از حیوانات درنده، خطر وجود بیماری های مشترک بین حیوانات خانگی مختلف و طوطی ها وجود دارد. پرندگان بسیار ضعیف و حساس هستند و نیاز به بهداشت همیشگی دارند. برخی از ویروس ها و باکتریها وجود دارند که به راحتی باعث مرگ پرندگان میشوند و خطر ابتلا به آنها در صورتی که در نزدیکی حیوانات دیگر نگه داری شوند بیشتر است. در واقع حتی یک موی گربه نیز ممکن است باعث بیماری پرندگان بشود. پس قبل از آوردن پرنده باید خطرات احتمالی را حتما در نظر بگیرید.

چه میشود اگر من بتوانم به صورت مداوم بر پت هایم نظارت کنم؟

 توانایی نظارت در تمام اوقات بر حیواناتتان یک راه بزرگ برای کاهش خطر برای یک پرنده در خانه ای با چند حیوان خانگی است، اما نظارت عشق و توجه برای آن ها به وجود نمی آورد . پرندگان خانگی، مخصوصا طوطی ها، به زمان زیادی برای بازی و صحبت کردن با صاحبشان به صورت یک رابطه موثر نیاز دارند. ایا شما به طور مداوم مراقب حیواناتتان هستید که مطمئن باشید به یکدیگر صدمه وارد نمیکنند؟ آیا شما میتوانید برای ساعت ها در یک مکان نشسته و فقط به طوطی خود توجه کنید؟ از طرفی دیگر، اگر شما مدت زیادی را با پرنده جدیدتان بگذرانید آیا حیوانات دیگر شما احساس تنهایی میکنند ؟ بسیاری از دارندگان پت میدانند که نگهدای از چند گونه از پت ها آنها را خسته میکند و کیفیت ارتباط صاحب با هر پت کمتر میشود. حتی کسانی که احساس میکنند میتوانند به تمام پت هایشان ارتباط کامل برقرار کنند بعد از این کار متوجه میشوند که وقت این کار را ندارند. این اصلا خوب نیست که صاحب یک پت باشین اما نتوانید به طور موثر با آن ارتباط برقرار کنید. در نهایت ، تصمیمی که باید بگیرید اما به شما توصیه میشود به مدت زیاد و خیلی سخت در مورد این موضوع فکر کنید و صادقانه از خودتان بپرسید که میتوانید این کار را انجام دهید.

اگر بعد از توجه به این مسائل شما باز هم در مورد نگهداری از یک طوطی مطمئن هستین ، با پرورش دهنگان پرنده در مورد تجربه هایشان در زمینه نگهداری طوطی با حیوانات دیگر صحبت کنید . اگر میتوانید انسان هایی را که دارای چندین پت در خانه هستند ملاقات کنید و ببینید که چگونه زمان و توجه به پت هایشان را کنترل میکنند . در آخر، شما ممکن است متوجه بشوید که یکی از معدود کسانی هستید که در خانه خوشحال و موفق به نگهداری طوطی با پت ها دیگر شده اید، اما اگر اینگونه نیست دلسرد نشوید . شما میتوانید به پناهگاه پرندگان رفته و زمانی را با طوطی ها بگذرانید یا اینکه به باشگاه پرندگان رفته و افراد دیگر را همراه با پرندگانشان ببینید. همچنین چیزی مشکلی در مورد نگهداری یک طوطی بدون نگهداری حیوان دیگری وجود ندارد. طوطی ها با مردم ارتباط خوبی دارند و این یک حقیقت است.

پیام بگذارید