بیمارستان دامپزشکی شبانه روزی پایتخت

aparat
بهترین بیمارستان دامپزشکی تهران
بیمارستان دامپزشکی پایتخت

نام علمی: Amazona viridigenalis

اندازه: معمولی، 33 تا 38 سانتی متر

 منطقه ی بومی: آمریکای مرکزی و جنوبی

 طول عمر: 50 سال

 میزان سر و صدا: متعادل

 توانایی صحبت کردن و یادگیری: خوب در یادگیری و آموزش

خصوصیات و ویژگی ها:

طوطی آمازون گونه سبز با رنگ های روشن و زیبای خودش و اخلاق و رفتار خوب و شخصیت خون گرم و مهربانی که دارد یک پرنده خانگی عالی برای خانواده است. این آمازونها به فعالیت های انسانی و تعامل با انسانها علاقه مندند، و همچنین برخورد و ارتباط خوبی با دیگر پرندگان خانگی برقرار میکنند.

خلق و خو / بهداشت و سلامت:

چاقی یک نگرانی شایع در مورد طوطی آمازون پیشانی آبی است. بنابر این باید اطمینان کامل حاصل کنید که رژیم غذایی پرنده ی شما متعادل و مناسب بوده و از مقدار کمتر دانه ها و پلت های پر چربی، و مقدار بیشتر میوه ها و سبزیجات تازه استفاده میکند و در روز به مقدار کافی ورزش و فعالیت داشته باشد. این پرندگان مستعد به کمبود در میزان کلسیم و ویتامین A بدن، و ابتلا به عفونت ویروسی پسیتاکوسیس (psittacosis) هستند. برای این نژاد از آمازونها خانه و محل زندگی بزرگتر مناسب تر میباشد و باید محیط بزرگی از اتاق را در اختیارشان قرار دهید تا مشغول به انواع ورزشها و بازی ها بشوند و فعالیت و سرگرمی کافی داشته باشند. دیانا هالووی، رئیس سابق انجمن آمازون (Amazona Society)، توصیه میکند که اتاقی که پرنده در آن سکونت میکند نه تنها باید زمان هایی در روز در اختیار او باشد و صاحب پرنده با او بازی کند، بلکه باید در مواقع استراحت به عنوان محیطی آرام و بی سر و صدا به پرنده امکان استراحت و خوابیدن بدهد. جنس نر بالغ آنها پرهای سبز و مشکی رنگ مرتبی در پشت گردن دارا میباشد و پرهای سینه و قسمت بالایی بدن آنها نیز تقریبا به همین رنگ است. پیشانی و بالای منقار آنها قرمز و پرهای پشت چشمشان تا انتهای گردن به رنگ آبی مایل به بنفش است. جنس ماده رنگ بندی مشابهی دارد اما رنگ قرمز جلوی سر آنها روشنتر و پررنگ تر است.

توصیه ی افراد با تجربه:

آمازون های گونه سبز را نمیتوان با آمازونهای سر زرد مساوی قرار داد [رفتار آنها تفاوت زیادی دارد]. آنها نیاز به توجه و تعریف و تمجید دارند و نباید از آنها چشم پوشی شود، همچنین میتوانند به عنوان اعضای شادی در کنار خانواده باشند.

Diana Holloway ، رئیس سابق انجمن آمازون (Amazona Society) و پرورش دهنده ی سابق پرندگان.

پیام بگذارید