بیمارستان دامپزشکی شبانه روزی پایتخت

aparat
بهترین بیمارستان دامپزشکی تهران
بیمارستان دامپزشکی پایتخت

نام: طوطی پرنسس

 سایز:40 س.م

 وزن بالغ:92 گرم

 طول عمر:20 تا 30 سال

 رنگ در جوانی:نرها دارای چانه و گلویی قرمز/صورتی رنگ و سینه و شکمی خاکستری/زیتونی رنگ و پهلویی قرمز/صورتی رنگ میباشند .پرهای انها ابی/سبز رنگ و دم انها زیتونی/سبز رنگ و نوک و چشم انها نارنجی/قرمز رنگ میباشد.ماده ها نیز شبیه نرها هستند با این تفاوت که انها دارای دمی کوتاه تر هستند و همچنین پرهای بالای بال انها زردی کمتری دارد.

رنگ در نوجوانی و جوجگی: در این دوره انها دارای نوکی به رنگ قهوه ای/صورتی کمرنگ و چشمانی قهوه ای رنگ هستند.

صدا: انها به هنگامی که بر روی نشیمنگاهی مینشینند جیک جیک های پی در پی وصداهایی شبیه به غار غار و خرخر و همچنین صداهای گوشخراش و تیزی از خود ساتع میکنند.

ویژگی رفتاری:انها پرندگان پر سرو صدایی نیستند و همچنین در سوت زدن مهارت دارند.این پرندهپرنده ای مقاومی نسبت به تغییرات دمایی است.متاسفانه این پرنده مستعد عفونت چشمینیز میباشد.

رژیم غذایی:شمامیتوانید برای تغذیه انها از مخلوط دانه هایی نظیر:دانه قناری و ارزن و مقدار کمیجو صحرایی و کافیشه و شاهدانه و مقدار کمی تخم افتابگردان استفاده کنید.همچنینمیتوانید به انها تخم مرغ ابپز و نان جو و
هویج و میوه هایی مانند:سیب و گلابی و موز و پرتقال بدهید.

علایق:انهاپرواز کردن را بسیار دوست دارند بنابراین مکانی برای انها فراهم بیاورید تابتوانند ازادانه پرواز کنند.همچنین برای انها نشیمنگاه هایی در اندازه های متفاوتبسازید.

پیام بگذارید