بیمارستان دامپزشکی شبانه روزی پایتخت

aparat
بهترین بیمارستان دامپزشکی تهران
بیمارستان دامپزشکی پایتخت

بازهم بعضی از عزیزان درباره حوله پیچ کردن طوطی پرسیده بودند.بنده چند نکته و چند عکس در این رابطه در این بخش میزارم که امیدوارم کمک کنه.

عادت دادن طوطی به حوله پیچ شدن بسیار به شما کمک میکند . علاوه بر اینکه بهترین روش خشک کردن طوطی بعد از حمام بوسیله حوله است در بسیاری از کارهای دیگر هم حوله کاربرد دارد (مثل کوتاه کردن پر، ناخن ، نوک و…) حتی بسیاری از معاینات پزشکی هم وقتی قابل انجام است که پرنده داخل حوله یا پارچه باشد.
علاوه بر اینها یکی از راههای رام کردن طوطی و عادت دادن طوطی های وحشی (البته از قار افتاده) همین حوله پیچ کردن آنهاست.
بطور مثال تنها وقتی که علی جرات بوسیدن ناتسی رو داره وقتیه که ناتسی تو حوله است.

فقط چند نکته را در این مورد رعایت کنید:
1- جنس حوله : حوله باید از جنس 100% پنبه ، نرم ، نازک ،با قابلیت آبگیریه بسیار بالا باشد — بنده توصیه میکنم از جنس حوله مخصوص نوزادان و بدون ایجاد حساسیت با مارک معتبر باشد که سیسمونی فروشها دارند(کلا توصیه میکنم وسایل مصرفی برای طوطی ها رو از این طریق تهیه کنید)

2- وقتی پرنده را داخل حوله مپیچید بسیار مراقب باشید که انتهای دم آنها کاملا آزاد باشد و فشاری به دم وارد نشود

3-حوله را خیلی سفت نپیچید و کمی آزاد باشد

4-دور سر پرنده را کامل نپیچید و قسمت صورتش را آزاد بگذارد

5- وقتی طوطی داخل حوله است همیشه چند جور بازی و حرکات سرگرم کننده با او انجام دهید که هم به این کار علاقه مند شود و هم در رام شدنش به شما کمک کند – حتما وقتی کارتان تمام شد حوله را شل کنید و اجازه دهید که پرنده خودش از لای حوله بیرون بیاید

6- یک حوله استفاده نکنید ،از چند رنگ و طرح مختلف استفاده کنید که ه فقط به یک نوع خاص عادت نکند

7-اگر برای گرفتن طوطی از پارچه و یا حوله استفاده میکنید به هیچ وجه از آن حوله برای حوله پیچ کردنش استفاده نکنید چون جواب معکوس میدهد

پیام بگذارید