بیمارستان دامپزشکی شبانه روزی پایتخت

aparat
بهترین بیمارستان دامپزشکی تهران
بیمارستان دامپزشکی پایتخت

پرنده ها مانند سگ ها و گربه ها به محبت ,دوستی و همراهی و مراقبت نیاز دارند بنابراین شما باید زمان قابل توجهی را برای حیوان خانگی کوچک خود اختصاص دهید,در صورت ترک کردن طولانی پرنده, شما میتوانید شاهد تغییرات رفتاری شدیدی باشید.
همیشه سعی کنید قفس پرنده را تمیز نگه دارید.هرگاه مدفوع پرنده در ظرف دانه هایش افتاد خیلی سریع آنرا تمیز کنید.در واقع از شما انتظار میرود در فاصله های زمانی منظم قفس پرنده را تمیز نگه دارید.
پرنده ها به اشعه ی ماوراء بنفش خورشید نیاز دارند تا با تابیدن برروی پوستشان کمکی برای جذب کلسیم غذاهایی که میخورند باشد.کلسیم باعث محکم شدن استخوان های پرنده میشود و ماهیچه های او را تقویت میکند.
اغلب به دلیل در خانه نگهداشتن قفس, پرنده از تابش نور خورشید محروم میباشد به همین دلیل به شما توصیه میشود که قفس را نزدیک پنجره نگه دارید یا در روزهای آفتابی آنرا در بیرون از خانه بگذارید.همچنین شما میتوانید قسمتی از قفس را با یک پارچه بپوشانید تا اگر پرنده احساس سرما کرد بتواند برای گرم کردن خود به زیر پارچه برود.
قفس باید بطور منظم با مواد ضد عفونی کننده شسته شود.حتی هر روز صبح غذای پرنده باید دور ریخته شود و غذای تازه جایگزین آن شود. نشیمنگاه چوبی پرنده باید با سنباده تمیز شود.در قسمت پایین قفس روزنامه قرار دهید و آنرا هر روز صبح عوض کنید.

پیام بگذارید