بیمارستان دامپزشکی شبانه روزی پایتخت

aparat
بهترین بیمارستان دامپزشکی تهران
بیمارستان دامپزشکی پایتخت


طوطی ها موجودات بسیار زیبا و باهوشی هستند که برای نگهداری از آنان در خانه باید نکاتی را رعایت کرد که در این مقاله به برخی از آنان خواهیم پرداخت.

اگر شما یک طوطی یا یک طوطی کوچک دم بلند (Parakeet) دارید، حتما متوجه شده اید که چه زیبا هستند؛ دارای یک منقار ضخیم، محکم و خمیده و پرهای رنگارنگ است و به خوبی انگشتان و منقار خود را برای غذا خوردن مورد استفاده قرار میدهد.

منشا اکثر طوطی ها از کشورهای گرمسیری و همینطور آمریکا و اقیانوسیه است. این پرندگان زیبا انواع مختلفی دارند، یکی از انواع مشهور آنها طوطی آمازون است، با پیشانی زرد و بدن سبز رنگ که به خوبی صحبت کردن می آموزد و پرنده ی بسیار هوشمند، مطیع و خوش صدا است.

اگر شما دارای یک طوطی هستید باید اول از هر چیزی به تغذیه ی او توجه کنید و بدانید که بر خلاف برخی پرندگان، طوطی ها به تنوع غذایی بالایی احتیاج دارند و باید از غذاهایی مثلموز و ذرت و پودینگ برنج و انواع دانه ها استفاده کنند. غذای شور نیز باعث از دست رفتن آب بدن پرنده میشود و به همین دلیل مضر است. به یاد داشته باشید که شما با رژیمی با تنوع کم که به 2 یا 3 خوراکی محدود شود نمیتوانید طوطی سالمی داشته باشید.

با توجه به این که تغذیه پاراکیت ها نیز مشابه بقیه طوطی ها است، فراهم کردن یک رژیم غذایی بر اساس دانه های مورد علاقه ی طوطی برای او بسیار مناسب است، به شرط این که در کنار آن از غذاهایی که در قبل اشاره شد استفاده شود.

رفتار پاراکیت ها بسیار خاص است، شما میتوانید به راحتی سوت زدن را به آنها آموزش دهید، بنابر این شاگردان خوبی هستند. توجه و محبت ​کردن به این حیوانات مهم ترین کاری است که باید انجام دهید.

از پرندگان خود به خوبی نگهداری کنید، فراموش نکنید که در شب برای آنها باید پوششی مناسب برای جلو گیری از سرما ایجاد کرد. آب و غذای آنها را به طور روزانه عوض کنید، و حتما به نظافت قفس توجه کرده و هر چند وقت یک بار کاغذ زیر قفس را تعویض کنید.

پیام بگذارید

X