بیمارستان دامپزشکی شبانه روزی پایتخت

aparat
بهترین بیمارستان دامپزشکی تهران
بیمارستان دامپزشکی پایتخت


اگر شما در حال فکر کردن به خرید یک پرنده ی خانگی هستید، طوطی کاکاتو یک گزینه ی بسیار عالی برایتان است. اگر این پرندگان در دستان صاحبی مناسب باشند، بسیار دوست داشتنی و قابل ستایش خواهند بود.

این طوطی های زیبا، مانند بسیاری از حیوانات خانگی موجوداتی اجتماعی بوده و نیاز به توجه زیادی دارند. کاکاتو ها دارای پرهای رنگارنگ و تاج دراز و زیبایی هستند.

این پرندگان به مقدار زیادی کرک تولید میکنند، که در واقع نشانه ای از یک پرنده ی سالم است. وقتی بدن نرم او را لمس میکنید، کرک ها به دست شما میچسبند و برای کسانی کهآلرژی دارند خطر جدی ای ایجاد میکنند.

مراقبت از کاکاتو:

رژیم غذایی کاکاتوها عمدتا شامل میوه ها، سبزیجات، مواد غذایی ترکیبی مخصوص طوطی ها و ترکیبی از دانه های ریز و درشت است. آنها عاشق خوردن میوه هستند. هر کدام از آنها ممکن است به میوه ای خاص علاقه مند باشد، زیرا شخصیت هر کدام متفاوت است. شما میتوانید به او غذاهایی مانند برنج پخته، ذرت شیرین، سیب زمینی، و… بدهید. از دادنآووکادو به پرنده خودداری کنید.

– هر روز به کاکاتوی خود آب تازه بدهید

– اکثر کاکاتو ها در طبیعت خود را نمیشورند و از این کار لذت نمیبرند؛ حمام برای برخی از آنان غیر معقول است. در طبیعت ممکن است بعضی از این پرندگان از استحمام با بارانلذت ببرند و برخی نیز بر عکس. بهتر است توجه داشته باشید که حمام با آب برای کاکاتوها میتواند مضر باشد و به عفونت منجر شود.

قفس کاکاتو:

– قفس این طوطی ها باید بزرگ باشد، به طوری که پرنده بتواند تا سه برابر بال خود را در آن باز بکند.

– این پرندگان همچنین باید به مدت زمان کافی از قفس خارج شوند تا به بازی و فعالیت بپردازند. طوطی کاکاتو به بالا رفتن علاقه دارد، پس قرار دادن یک میله ی افقی برای بالا رفتن مخصوص طوطی نیز لازم است.

– شما میتوانید برای طوطی خود اسباب بازی مخصوص فراهم کنید؛ باید از خوردن ظروف پلاستیکی و مواد رنگی توسط طوطی جلوگیری شود.

– اگر شما قصد دارید کاکاتو را تمام مدت در قفس نگهداری کنید، بهتر است قفس او در محلی قرار بگیرد که با افراد خانواده ارتباط داشته باشد؛ زیرا این طوطی ها بسیار اجتماعی هستند. قفس را در منطقه ای قرار دهید که در معرض تابش مستقیم آفتاب نباشد.

– حفظ بهداشت قفس بسیار مهم است؛ بهتر است به طور روزانه ظروف و کف قفس تمیز شوند.

– توصیه میشود اگر شما وقت کافی برای رسیدگی به طوطی را ندارید، برای او یک جفت مناسب فراهم کنید. چون طوطی ها در صورت تنهایی بسیار عذاب خواهند کشید.

پیام بگذارید