بیمارستان دامپزشکی شبانه روزی پایتخت

aparat
بهترین بیمارستان دامپزشکی تهران
بیمارستان دامپزشکی پایتخت

تابستان است. این زمان برای سفرهای تعطیلات، فرستادن کودکان خود به اردوگاه تابستانی و تعطیلات آخر هفته در ساحل است، ما نباید پرندگان خانگی خود را فراموش کنیم. ما می توانیم کارهایی انجام دهیم تا آنها را از روز های گرم تابستان نجات دهیم.

خوشبختانه، پرندگان تحمل گرما بالایی نسبت به پستانداران دارند. محدوده درجه حرارت طبیعی بدن آنها از 104 تا 105 درجه فارنهایت (40 تا 41 درجه سانتیگراد) است. اما هر گونه افزایش بیش ازحد درجه حرارت پایه بدن می تواند باعث گرمازدگی در پرنده شما شود. پرندگان برای تنظیم درجه حرارت خود کارهایی انجام میدهند در ضمن انها فاقد غدد عرق هستند. پرندگان حرارت خود را از طریق تبخیر اب پایین می اورند.

فرآیند له له زدن: با افزایش تعداد تنفس خود ، تنفس با دهان باز در نتیجه با از دست دادن آب از سطوح دهان، راههای هوایی بینی و ریه ها درجه حرارت خود را پایین می اورند.

تبخیر پوستی: از دست دادن آب از سطح پوست و پا

تابستان می تواند خشن باشد و مراقبت های ویژه از پرندگان می تواند شما را از غم و اندوه نجات دهد. حفاظت از پرندگان از نور و آفتاب در تابستان کافی است به جز در ساعات اولیه روز و در هنگام غروب که آفتاب مستقیم مورد نیاز است.

مسکن و سرپناه

در فصل تابستان مسکن مناسب لازم است برای حفاظت قفس بیرون از منزل، مرغدانی بیرون از منزل و یا هر دو در برابر آفتاب و گرما: شما می توانید یکی از گزینه های مختلف را انتخاب کنید. بعضی از مردم ترجیح می دهند که حیوان خانگی خود برای خنک ماندن آزاد در محوطه پرسه بزند مانند پاسیو، پرنده شما برای فرار از سوختن و درجه حرارت بالا نیاز به محل خنک وسایه دارد. سقف را می توان به خوبی در محوطه لانه مرغ فراهم ساخت. تمیز نگه داشتن محفظه از حشرات و بوهای نامطلوب مهم است. تهویه مناسب نیز داخل ساختمان باشد همراه با مبادلات هوا. تهویه هوا کمک بزرگی در حفظ محیط زیست و خنک و راحت بودن برای پرنده شما می باشد. اگر پرنده تحت یک محیط مطبوع نگه داشته شده است، با این حال، او را نه به طور دائم در مدت زمان کم خارج از خانه ببرید.در پرندگان تغییر ناگهانی درجه حرارت می تواند مشکلات بسیاری ایجاد کند.

همچنین مقداری اب سرد در اختیار پرنده باشد برای حمام

پرندگان در فصل تابستان انرژی نیاز دارند شما باید همچنان به ارائه پلت به عنوان یک رژیم غذایی پایه. شما همچنین می توانید سبزی و میوه ها را در مقدار کمی اضافه کنید. مثل : کاهو، کلم بروکلی، هویج، سیب و پرتقال و نان ها و کوکی ها گندم.

تامین آب آشامیدنی تازه را در ظروف جداگانه از آب حمام را چک کنید یک یا دو بار در روز تا مطمئن شوید که آنها به مقدار کافی اب دارند.

نگرانیهایی درباره وضعیت سلامتی

نظارت دقیق برای تشخیص بیماری اولیه لازم است. یکی از اولین نشانه های که حیوان خانگی دارند فقدان اشتها و مصرف آب کم وضعیت را تشدید می کند. حرارت بیش از حد احتمالا فرآیند له له زدن حیوان خانگی خود را با منقار باز، بال باز است و احتمالا در پایین قفس نشسته

پشه هم پرنده را نیش می زنند و باعث ناراحتی و کم خونی می شود

مراقبت های دامپزشکی

در اولین نشانه های بیماری، و یا اگر تغییری در رفتار پرنده شما وجود دارد شما باید دامپزشک تماس بگیرید.

معاینات فیزیکی منظم به تعیین وضعیت پرنده شما کمک میکند. بررسی انگل و درمان در صورت لزوم..

پیام بگذارید