بیمارستان دامپزشکی شبانه روزی پایتخت

aparat
بهترین بیمارستان دامپزشکی تهران
بیمارستان دامپزشکی پایتخت

مدتهاست كه كاسكوها همدم بسياري از افراد هستند.اين پرنده ها باهوش و بامزه هستند و توانايي صحبت كردن نيز دارند.كاسكوها بسيار اجتماعي هستند و به صورت گروهي زندگي ميكنند.انها در طبيعت معمولا در غارها و در مكانهاي تاريك تخم گذاري ميكنند.انها روي درختان بلند زندگي ميكنند اما استعداد انها در راه رفتن بهتر از پرواز كردن انهاست!
رنگ انها خاكستري يكدست است و فقط دم قرمز رنگ انهاست كه انها را از يكنواختي خارج ميكند(دور چشمها نيز روشنتر از ساير پرهاي بدن است.) طول عمر انها نيز 50 تا 70 سال است.
چه كاسكويي براي منزل مناسب است؟
 معمولا هرچه كاسكو جوانتر باشد راحتتر با انسانن دوست ميشود.يكي از راه هايي كه ميتوان كاسكوهاي جوان را شناسايي كرد چشمنا سياه و براقشان است كه در كاسكوهاي بالغ به رنگ زرد تا نارنجي است.
اگر كاسكو به صورت تنها در قفس نگهداري ميشود احتياج درد تا با يكي از اعضاي خانواده صميمي تر باشد و احساس نزديكي بيشتري با ان فرد بكند اما با ساير اعضاي خانواده نيز انس ميگيرد.
اگر كاسكو را در تمام طول عمرش در قفس نگه داريد از فرط بي حوصلگي اقدام به جويدن يا كندن پرهايش ميكند.براي جلوگيري ازين كار براي انها وسايل بازي بگذاريد مثل تاب براي تاب خوردن و رقصيدن چوب براي جويدن و اينكه حتما براي بازي كردن با او وقت بگذاريد و او را از داخل قفس بيرون بياوريد.توجه داشته باشيد قفس كاسكو بايد انقدر بزرگ باشد كه پرنده بتواند ازادانه درون ان حركت و بازي كند.

كاسكوها پرنده هي مشكل پسندي هستند و هر پرنده ي ديگري را به عنوان جفت و دوست انتخاب نميكنند بلكه در انتخاب جفت وسواس دارند و حتما جفتشان را خودشان بايد انتخاب كنند.رام كردن دو كاسكو در كنار هم اسانتر از يك كاسكو است.
اگر ميخواهيد پرنده شما به حرف بيايد ان را تنها نگهداري كنيد اكر بعدها جفتي براي كاسكوي سخنگوي خود بياوريد اوتمايل خود براي حرف زدن را از دست ميدهند.
تشخيص جنس نر از ماده كار مشكلي است.كاسكوها حافظه ي طولاني مدت بسيار قوي اي دارند ومحطاط نيز هستند و حتي اگر در گذشته با انهابدرفتاري كرده باشيد هرگز فراموش نخواهند كرد و در خاطرشان خواهد ماند.

تغذيه
 تخمه افتابگدان-محصولات تجاري مخصوص طوطي سانان-بادام زميني-هويج-گوجه فرنگي-ذرت-كاهو-گردو نصف شده همراه پوست-موز-انگور-گيلاس-نارنگي-سيب-بيسكوييت و شيرينيجات خشك-استخونهاي پخته شده همرا با گوشت-كمي مرغ.
توجه:جويدن گياهان تازه براي كاسكو ضروي است.

قابليت صحبت كردن
 كاسكوها از بااستعداد ترين طوطي سانان هستند ودر زمينه ي صحبت كردن همتاندارند.تنها طوطي هاي امازون هستند كه در اين زمينه رقيب كاسكوها هستند.كاسكوها به طريقي صداي سگ تلفن دزدگير و … رااتقليد ميكنند كه شما به شك مي افتيد…صدي انسانها را تقليد ميكند و كلماتي كه را كه اموخته در زمان خاص خودش بيان ميكند.اگر پرنده را به صورت صحيح نگهداري كنيد و اموزش دهيد صداي طبيعي اش را به ندرت ميشنويد و در عوض صداي ارام و غرش مانند از خود درمي اورد.

پیام بگذارید