بیمارستان دامپزشکی شبانه روزی پایتخت

aparat
بهترین بیمارستان دامپزشکی تهران
بیمارستان دامپزشکی پایتخت


احتمالا شنیده اید که طوطی ها موجودات بسیار حساسی هستند و از بیماری های روانی رنج می برند؛ این یک افسانه نیست، بلکه یک واقعیت در زندگی اغلب این پرندگان است.

اگر شما میبینید که پرنده ی شما دارای یک رفتار غیر طبیعی و خود مخرب است، به احتمال بسیار زیاد دچار افسردگی شده است.

بسیاری از پرندگان و از جمله طوطی هایی که در اسارت زندگی میکنند، ممکن است در صورت کم توجهی، نشانه هایی ناشی از افسردگی داشته باشند.

ثابت شده است که این پرندگان زیبا بسیار باهوش اند. حتی بسیار از محققان از ضرایب قابل مقایسه ی هوش آنها با بچه های کوچک صحبت میکنند. بنابراین یک کودک در قفس را تصور کنید که از محیط زیست و خانواده اش دور شده است، آنوقت متوجه خواهید شد که چرا طوطی ها در اسارت از افسردگی رنج میبرند.

علامت اصلی بیماری افسردگی در این پرنده ی زیبا، شروع پرکنی است. به گونه ای که پس از مدتی کاملا لخت میشود!

افسردگی در طوطی بیشتر ناشی از تغییر در زندگی معمول خود میباشد. اگر شما تصمیم به نگهداری از یک طوطی به عنوان حیوان خانگی دارید، باید این مسئله را در ذهن داشته باشید که شما مسئول ارائه ی تمام عشق و علاقه ی خود به پرنده هستید و باید صبر و تحمل زیادی برای ارضای حس شادی او به خرج دهید.

به یاد داشته باشید که طوطی ها موجودات بسیار وفاداری هستند و معمولا تا زمان مرگ با جفت خود زندگی میکنند. بنابر این چیزی که گاهی باعث افسردگی پرنده میشود این است که به عنوان یک فرد بالغ، که نیاز به جفت دارد، آن را از محیط زندگی خود جدا کنیم. این کار میتواند برای پرنده کشنده باشد.

یکی دیگر از علائم شایع افسردگی در طوطی ها، ظهور رفتار های تکراری یا امتناع از غذا خوردن است. پرنده دچار یک استرس نا معلوم میشود. برای این مواقع این اقدامات درمانی کمک میکند تا حیوان خانگی بر مشکلات عاطفی خود غلبه کند.

برای درمان و پیشگیری از افسردگی های طوطی، گشت گذار و ابراز محبت فراوان و بازی کردن با پرنده (مانند یک جفت برای او)، اغلب موثرترین برنامه است.

به خاطر داشته باشید که بیشتر این افسردگی ها در فصل جفت گیری و تولید مثل رخ میدهد.

پیام بگذارید