بیمارستان دامپزشکی شبانه روزی پایتخت

aparat
بهترین بیمارستان دامپزشکی تهران
بیمارستان دامپزشکی پایتخت

یکی از متداول ترین سوالاتی که برای صاحبان طوطی ها پیش می آید ، این سات که از آئینه به عنوان یک وسیله سرگرم کننده برای طوطی خود استفاده کنیم یا خیر !!؟؟ و بار ها و بارها مشاهده کرده ایم که صاحبان طوطی ، برای سرگرم شدن طوطی خود ، یک آئینه در قفس پرنده نصب کرده اند . و یا برای اینکه طوطی سخنگوی آن ها آموخته های خود را بر زبان بیاورد ، طوطی را در مکان خلوتی مقابل آئینه قرار می دهند …

اما این کار اشتباه بزرگیست … چرا که :

طوطی به مرور زمان با آئینه انس می گیرد و تصویر درون آئینه را جفت خود می پندارد و بعضا این دلبستگی به تصویر درون آئینه به حدی است که طوطی علاقه خود را نسبت به صاحبش از دست می دهد و در صورتی که دوباره آئینه را از جلوی طوطی برداریم ، طوطی به شدت احساس تنهایی خواهد کرد و دچار افسردگی خواهد شد و ممکن است به خود آسب جدی بزند و چه بسا به عارضه پرکنی نیز مبتلا شود .

نکته دیگر اینکه طوطی ها ، به واسطه بالا آوردن و استفراغ غذای خورده شده خود ، به جفتشان ابراز علاقه و عشق بازی می کنند . و زمانی که طوطی به ابراز علاقه و عشق بازی با تصویر درون ائینه (جفت خیالی) می پردازد ، از آنجایی که جفت خیالی او فقط یک آئینه است ، عشق بازی در همان مرحله اول متوقف می شود و طوطی مدام حالت استفراغ به خود می گیرد و این عمل باعث کم آبی بدن طوطی و بر هم خوردن تعادل اسید و باز می شود .

پس مضرات استفاده از آئینه به عنوان سرگرمی طوطی عبارتند از :
1.انس گرفتن طوطی با تصویر درون آئینه ( جفت خیالی )
2.افسردگی طوطی در صورت جدایی مجدد از آئینه
3.کاهش علاقه طوطی به صاحب خود
4.بر هم خوردن تعادل اسید و باز در بدن پرنده بنابه دلایل گفته شده
5.و …

پیام بگذارید