بهترین غذا برای سگ

از آنجایی که تولید غذای سگ یک صنعت رو به رشد می باشد ، انتخاب های زیادی برای صاحبان سگ وجود دارد که همین امر باعث مشکل شدن انتخاب بهترین گزینه می شود . نمی توان از یک غذا به عنوان بهترین انتخاب برای رژیم غذایی سگ یاد کرد .

براساس نژاد ، سن ، سایز سگ و ... هر سگ نیازهای غذایی متفاوتی دارد .

به طور کلی دو نوع غذا برای سگ ها وجود دارد . غذای خشک و کنسرو . که هر کدام ازین ها دارای نکات مثبت و منفی می باشند .

غذا خشک سگ

این نوع غذا می تواند بهترین انتخاب برای بسیاری از نژادها باشد به این دلیل که تمام نیازهای اصلی رژیم غذایی سگ در تکه های کوچک غذای خشک موجود می باشد .

همچنین غذا خشک با از بین بردن پلاک ، جلوگیری از ایجاد جرم بروی دندان ، ژنژویت (التهاب لثه ) و پوسیدگی دندان به حفظ سلامت دندان سگ کمک کرده که این یکی دیگر از مهم ترین مزایای این نوع غذا می باشد .

نکات منفی غذا خشک عبارتند از :

شکر و مواد افزودنی موجود در غذا که می تواند موجب ایجاد آلرژی و یا اضافه وزن در سگ ها شود .

کمتر از 10% غذا خشک آب می باشد . که این کمبود می تواند موجب بروز مشکلات گوارشی شامل دل درد و عدم هضم غذا گردد.

این غذا برای سگ های دارای دیابت و یا مشکلات کلیوی توصیه نمی شود .

غذاهای کنسروی

به دلیل دارا بودن مقدار زیادی آب که موجب راحتی عمل هضم می گردد ، غذای کنسروی می تواند بهترین انتخاب باشد که این غذا پاسخگوی همه ی نیازهای رژیم غذایی سگ بوده و دارای مقادیر زیادی از فیبر می باشد و همچنین مواد افزودنی کمتری نسبت به غذا خشک دارد .

غذا کنسروی یک انتخاب مناسب برای توله ها ، سگ های باردار، سگ های پیر و سگ های دارای اختلالات کبد و کلیوی می باشد . همچنین بعضی از سگ ها که به غذای خشک آلرژیک بوده می توانند از غذای کنسروی استفاده کنند .

از پر هزینه بودن و کمک نکردن به سلامت دندان ها می توان به عنوان نکات منفی غذای کنسروی یاد کرد .

غذا خشک در مقابل غذای کنسروی

هر دوی این غذا ها می توانند بهترین انتخاب برای رژیم غذایی سگ باشند که برای انتخاب بهترین گزینه به عنوان غذای مناسب برای حیوان خانگی خود شما باید به عوامل زیر توجه کنید :

- هزینه : غذاهای خشک نسبت به کنسروی کم هزینه تر هستند .

- سن سگ : توله ها و سگ های پیر باید غذای مرطوب تری مصرف کنند .

- شرایط سلامت سگ : سگ ها سالم می توانند از هر دونوع استفاده کنند ولی سگ های دارای اختلالات کبد و کلیوی باید از غذای مرطوب استفاده کرده . توصیه می شود که سگ های دارای اضافه وزن از غذای کنسروی استفاده کنند .

- علاقه ی سگ : بعضی از سگ ها تمایل بیشتر به مصرف کنسرو نشان می دهند و بعضی سگ ها علاقه دارند از غذای خشک استفاده کنند .

باید خاطر نشان کرد که شرایط استفاده از غذا خشک راحت تر می باشد . غذا کنسروی نباید بیشتر از 2 ساعت خارج از یخچال نگهداری شود . در غیر این صورت باعث ایجاد مشکلات گوارشی می گردد . در صورتی که این امر برای غذا خشک صادق نیست . غذا خشک می تواند نقش مهمی در سلامت دهان و دندان سگ ایفا کند . اگرچه در صورت استفاده از غذای کنسروی این عمل می تواند با استفاده از تشویقی ها و یا اسباب بازی های جویدنی که باعث از بین رفتن پلاک دندان می شوند تحقق یابد .

ارتباط با ما

 

 آدرس

  • تهران، شهرک غرب، بلوار دادمان، نرسیده به اتوبان یادگار امام، پلاک 131

 

 تماس

  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • 88368585

 

اینستاگرام