مراقبت از سگها در فصل زمستان

مراقبت از سگها در فصل زمستان

فصل زمستان با برف و یخ صاحبان سگ را ملزم می کند شرایط لازم برای سگشان را فراهم آورند . هایدی پلوهن ( Heidi plohn ) درباره آن چیزهایی که صاحبان سگ باید رعایت کنند و مراقب حفظ سلامت بهترین دوستشان باشند می گوید :
 نمک روی جاده یک مشکل بزرگ است برای سگ ها در فصل زمستان ، اگر نمک بچسبد به زخم پا یا فضای بین انگشتان پنجه پا می تونه باعث التهاب بشه
 راه هایی هست برای جلوگیری از چسبیده شدن نمک سطح جاده ها ، در این حالت پنجه های سگ باید بعد از هربار پیاده روی کاملا تمیز شود از باقیمانده نمک یخ زده سطح جاده .
 استفاده از محصولات مراقبت پوست یا پماد ( مترجم : منظورش نوعی روغن است ) بسیار مفید است برای مراقبت از پنجه های پا قبل از یک پیاده روی . اگر سگتان خیلی حساسیت داره به نمک و شن جاده استفاده از کفش مناسب یه چیزه طبیعیه .
 درصورت بارش باران موهای بلند سگ ها برای حیوان خیلی بهتر از لباس آدمهاست دلیل هم این است که کافی است برای ثابت نگه داشتن دمای بدن در پیاده روی ، سگهای مو کوتاه خیلی زود به سرما واکنش نشان می دهند در این موارد استفاده از یک لباس مناسب توصیه می شه .
 برای سلامتی و تحرک سگ ها این خیلی مهمه که حتی در فصل زمستان هم آنها را به پیاده روی ببرید ولی رعایت اصول پیاده روی در زمستان هم مهمه .
 سگتان را برای بوسیدن یا نوازش طولانی نگه دارید ممکن است خطرناک تر از آن چیزی باشد که فکرشو می کنید
 شما باید مطمئن باشید که سگتان دائم در حال حرکت است حتی برای مدت کوتاه هم روی زمین نمیشنه یا نمی خوابه .
اگه یک سگ نمی تونه سرما رو تحمل کنه پیاده روی را تموم کنید . حیوانات ضعیف براشون مفیده پیاده روی کوتاه تا پیاده روی های بلند مدت .
 متاسفانه سگ ها نمی دانند برف شامل مواد مختلف از جمله نمک های سمی است براشون خوردن برف یه جور سرگرمی و موضوع جالبه شما باید برای اینکه سگتان مشکل معده یا روده ای پیدا نکند اجازه خوردن برف یا غذا روی برف به آنها ندهید .
سگ عاشق چیزهای سرگرم کننده است اجتناب از بازی کردن در فصل زمستان خطر ابتلا به سرماخوردگی یا جراحات ناشی از اجسام برنده را کاهش می دهد

ارتباط با ما

 

 آدرس

  • تهران، شهرک غرب، بلوار دادمان، نرسیده به اتوبان یادگار امام، پلاک 131

 

 تماس

  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • 88368585

 

اینستاگرام