حملات عصبی در سگهای مسن

حملات عصبی می توانند تجربه وحشتناکی برای حیوان و صاحبش باشند ، این حملات به شکل لرزش و اسپاسم های عضلانی مشاهده می شوند که علت وقوع آنها مشکلات مغزی است . این حملات علل بسیاری دارند و معمولا در سگهای مسن شایع تر هستند .

حمله عصبی را چگونه می شود تشخیص داد ؟

هنگامی که سگ شما دچار یک حمله عصبی میشود ، مغز به اعضا سیگنال های اشتباه فرستاده و موجب لرز و اسپاسم می شود . گاهی اوقات این نشانه های قابل مشاهده نیستند ولی در اکثر مواقع موجب انجام حرکات غیر طبیعی و خشونت بار توسط حیوان می شوند . دیگر نشانه های حملات عصبی اینها هستند :

- دویدن در جا یا تکان دادن بی دلیل اعضای بدن
- حرکات غیر طبیعی فک حیوان
- گشاد شدن مردمک چشم
- ریزش آب از دهان
- از دست دادن اختیار ادرار و مدفوع

چه عواملی موجب بروز حملات عصبی در سگهای مسن می شوند ؟

شایع ترین دلایل بروز حملات عصبی در سگها بیماری های مزمن مانند صرع است . صرع نوعی بیماری است که حملات مغزی پی در پی را به همراه دارد و علت وقوع آن عدم تعادل شیمیایی پیام رسان های عصبی بدن است . فعالیت غیر طبیعی نورون ها در مغز سگهای مبتلا به صرع علت بروز حملات عصبی پی در پی است . مسمومیت نیز یکی از دلایل بروز این حالت است و معمولا سگها پس از خوردن مواد سمی دچار حملات عصبی می شوند .
دیگر دلایل حملات عصبی سگها اینها هستند :

- ضربه به سر
- بیماری های ارگانی
- بیماری های قلبی
- بیماری های موروثی
- دیابت
- افت قند خون
- کم خونی
- کمبود اکسیژن
- بیماری های کلیوی
- مشکلات کبدی
- هاری
- تب
- تومور های مغزی
- کمبود ویتامین
- کمبود کلسیم
- واکنش های دارویی

چگونه از وقوع حملات عصبی جلوگیری کنیم ؟

با توجه به اینکه راه خاصی برای پیشگیری از حملات عصبی وجود ندارد ، ویزیت منظم سگ توسط دامپزشک به شما کمک میکند تا از حالات سگ خود با خبر شده و بیماری های او را بدانید . به علاوه تنها یک دامپزشک میتواند علت وقوع حملات عصبی در سگ شما را تعیین کند و با دادن دارو های مناسب او را درمان کند .

در هنگام وقوع حملات عصبی چه باید کرد ؟

در صورتی که متوجه نشانه های حملات عصبی در سگ خود شدید سریعا با دامپزشک تماس گرفته و به راهنمایی هایش عمل کنید . وحشت نکرده ، آرام باشید و در کنار سگتان بمانید ، زیرا در بعضی مواقع آرام کردن سگ در هنگام وقوع حملات عصبی باعث می شود که سگ حمله را سریع تر پشت سر بگذارد . به یاد داشته باشید در هنگام بروز حمله عصبی محیط را خلوت کنید زیرا احتمال اینکه سگ در دوره به خود آسیب بزند بسیار است .

چه مواقعی حمله های عصبی رخ میدهند ؟

معمولا این حملات در هنگام فعالیت و هیجان برای حیوان رخ می دهند ، برای مثال در هنگام دویدن یا بازی در بیرون احتمال روی دادن این حمله ها وجود دارد . بعضی سگها نیز در خواب دچار این حملات می شوند که گاهی اوقات صاحبان این حالت را با خواب دیدن اشتباه می گیرند ، در صورتی که سگی را که خوابیده میتوان بیدار کرد ولی سگی که در حال حمله عصبی است بیدار نمی شود .

ارتباط با ما

 

 آدرس

  • تهران، شهرک غرب، بلوار دادمان، نرسیده به اتوبان یادگار امام، پلاک 131

 

 تماس

  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • 88368585

 

اینستاگرام