تغذیه گربه

با  این که آنها رام و اهلی شده­ اند ولی غذای اصلی آنها همچنان گوشت است و نیاز کمی به سایر مواد غذایی دارند. وقتی یک گربه همه صیدش را می­خورد، عضلات، پوست، استخوان و حتی تمامی احشا را می­خورد بنابراین این وظیفه شما به عنوان صاحب یک گربه است که به او بیاموزید که غذایش بایستی تغییر کند. البته غذای مناسب حدود 25 تا 30% پروتئین و حدود 15 تا 40 درصد چربی دارد.

بسیاری از گربه­ ها به راحتی به غذاهای آماده­ ای که در فروشگاه ها فروخته می­شوند، عادت می­کنند. کنسروهای گوشتی که به عنوان غذای گربه­ ها تهیه می­شوند مقدار زیادی آب هم دارند که این مورد بایستی مورد توجه قرار گیرد. غذاهای نرم معمولاً برای گربه­ها بسیار مناسب هستند ولی غذاهای خشک در طولانی مدت می­توانند مشکلاتی را در سیستم ادراری حیوان بوجود آورند. در صورت استفاده از این مواد برای تغذیه گربه، حتماً آب تازه فراوان در اختیار او قرار دهید.

برای دوری جستن از مشکلات تک غذایی و متعادل نگهداشتن مواد مختلف تغذیه باید توجه داشت که گربه­ها علاقه به خوردن گوشت قرمز، گوشت سفید و حتی گوشت خرگوش پخته شده دارند. پنیر پخته هم برای گربه­ها غذای مناسبی هستند ( هیچوقت گوشت خام به گربه­ها ندهید چون امکان آلودگی به انگل توکوپلاسما وجود دارد. )

به دلیل فرم ساختمانی دندان های گربه­ها، آنها معمولاً نمی جوند، بنابراین بهتر است غذا به اندازه­ای قطعه قطعه شود تا بتواند به راحتی آنها را بخورد و بایستی مطمئن بود که در آن استخوان وجود ندارد. بعضی گربه­ها میوه و سبزی ها را هم می­خورند ولی بایستی توجه داشت که نمی­توانند گیاهخوار شوند و حتماً دچار مشکل خواهند شد.

بعضی مواقع ممکن است ببینید که گربه شما در حال خوردت علف است ، اصلاً نگران نشوید. علف هم به عنوان بخشی از غذای مورد نیاز مصرف می شود و با کمک آنها اضافه غذاهایی را که در معده­اش باقی مانده است را بالا می­آورد. اگر گربه شما بیش از حد علف می خورد، مطمئن باشید که علف ها  و چمن های مورد مصرف، سمی نیستند.

یک برنامه مناسب برای تغذیه گربه­ها بایستی به صورتی باشد که تمامی نیازهای معدنی ، آلی آنها را برآورده کنند تا در زمان رشد و در طول زندگی دچار مشکل نباشند. غذای گربه­ها بایستی حجم کافی نیز داشته باشد تا مشکلاتی دردستگاه گوارش آنها بوجود نیاورد.

ارتباط با ما

 

 آدرس

  • تهران، شهرک غرب، بلوار دادمان، نرسیده به اتوبان یادگار امام، پلاک 131

 

 تماس

  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • 88368585

 

اینستاگرام