گردندبند گربه

تا انجا که امکان دارد بچه گربه را زود تر به گردندبند عادت دهید وگرنه بچه گربه هر کاری را برای کندن ان انجام می دهد. گردنبند ایده ال باید دارای یک قسمت قابل ارتجاع باشد تا در مواردی که گربه به هنگام راه رفتن به آن اویزان می شود باعث خفگی آن نگردد.

سبد مسافرتی

این سبذ از لوازم ضروری می باشد، حتی اگر از آن فقط برای بردن بچه گربه نزد دامپزشک استفاده کنید، زیرا بارها دیده شده وقتی بچه گربه به صورت ازاد در ماشینی نزد دامپزشک برده شده، صاحبش را چنگ زده. یک سبد خوب باید حد اقل 305 میلی متر عرض، 455 میلی متر طول و 305 میلی متر ارتفاع داشته باشد.

آشنا کردن گربه با لانه ی جدید

وقتی گربه را در محل جدیداز سبد بیرون می آورید، آن را به ارامی نوازش کنید و با آرامش با آن صحبت نمایید. گربه را با بستری که کف آن پوشیده شده است آشنا کنید و مقداری غذا یا شیر و آب به آن تعارف کنید. در این مدت باید همه یدرها بسته باشند. بچه گربه ها سریعتر از گربه های بالغ با محیط جدید انس می گیرند، اما همه به دوره ای برای آشنایی با محیط جدید خود نیاز دارند. در طول این دوره حداقل سه روز تمام راه های فرار را مسدود نمایید. اولین نشانه انس گرفتن گربه با محیط جدیدش این است که گربه شروع به شستشوی خودش می کند. علاوه بر این نکته ی دیگری که باید به آن توجه نمایید این است که قبل از خریدن گربه ی نر مطمین شوید که حد اقل یک ماه قبل اخته شده است. زیرا در غیر این صورت بوی نامطبوعی از بستر حوان ساطع می شود. اگر شما از قبل سگ یا گربه ای در خانه دارید، به حوان تازه وارد حداقل یک روز فرصت بدهبد تا با محیط اشنا شود، سپس دو حیوان را با هم اشنا کنید. اگر عکس العمل های اولیه ی آنها خشن بود هراسی به خود راه ندهید. پس از چند ساعت حس کنجکاوی طبیعی آنها به علاوه ی میل غریزیشان برای دوست شدن، کار ها را روبراه می کند، مخصوصا اگر شما خیلی با حیوان قبلی گرم بگیرید و گربه تازه وارد را کمتر مورد توجه قرار دهید. حسادت در حیوانات نیز مانند انسان خطر ناک است.

ارتباط با ما

 

 آدرس

  • تهران، شهرک غرب، بلوار دادمان، نرسیده به اتوبان یادگار امام، پلاک 131

 

 تماس

  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • 88368585

 

اینستاگرام