مراقبت های بهداشتی گربه

در صورتی که گربه افسرده و کسل است، هر چه سریع تر آن را نزد دامپزشک ببرید. اولین نشانه ی بیماری در کلیه ی حیوانات، کاهش اشتها است. وقتی گربه از خوردن غذا های روزانه اش امتناع می کند هر چه سریع تر آن را به کلینیک داپزشکی ببری.

یک بار استفراغ، آن هم در تابستان که گربه علف، ملخ یا پرنده می خورد جای نگرانی ندارد. اما اگر استفراغ ادامه پیدا کند باید به دامپزشکی برده شود و به آن توجه کنید. یاهال در گربه ها مخصوصا آنهایی که در برابر بیماری های ویروسی التهاب روده مایه کوبی نشده اند نیاز به مراقبت فوری دامپزشکی دارند.

عطسه یا آبریزش از چشم، نشانه ی اولیه ی بیماری ویروسی آنفولانزا است که باید فورا مد نظر قرار گیرد. وقتی گربه روی ظرف اب خم می شود و با وجود تمایل به نوشیدن آب قادر به خوردن اب نیست، نشیته ی ویروس دیگریست که به لوزه ها و حلق حمله می کند. در اینگونه موارد نیز باید حیوان را به سرعت به دامپزشکی برد. تکان دادن سر، خاراندن گوش و نامتعادل نگه داشتن سر، همگی نشانه ی بیماری گوش است. در این موارد نیز گربه را به دامپزشک ارجاع دهید. تنفس بد یا ریزش آب از دهان نشانه ی مشکل دندانی در گربه است. زور زدن مداوم برای دفع ادرار یا مدفوع، نشانه ی حضور بیماری در مثانه یا روزده می باشد. هر دوی این بیماریها به سرعت باید معالجه شوند. خارش مداوم پوست یا کچلی می تواند به دلیل آلودگی به کک، شپش، جرب یا اگزمای هورمونی باشد. همهی این ها باسد توسط دامپزشک معالجه شوند. به طور خلاصه اگر گربه ی شما بیش از بیست و چهار ساعت افسرده و رنگ پریده است آن را فورا به کلینیک دامپزشکی ببرید.

ارتباط با ما

 

 آدرس

  • تهران، شهرک غرب، بلوار دادمان، نرسیده به اتوبان یادگار امام، پلاک 131

 

 تماس

  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • 88368585

 

اینستاگرام