بیمارستان دامپزشکی شبانه روزی پایتخت

aparat
بهترین بیمارستان دامپزشکی تهران
بیمارستان دامپزشکی پایتخت

بسياري از صاحبان گربه‌ها مايل به فراهم كردن بهترين امكانات بهداشتي و سلامتي با دادن مولتي ويتامين به گربه‌شان هستند. گربه‌ها نیاز به یک تعادل دقیق و مطمئن و خاصی از ویتامین‌ها و مواد معدنی و دیگر مواد مغذی به منظور بهترين حالت عملکرد خود دارند.

با مصرف ترکیب مناسب از این ویتامین ها، گربه شما سالم و قوي خواهد ماند و امكان بيشتري براي لذت بردن از زندگي طولاني، شاد و بدون بيماري را خواهد داشت.

ويتامين‌هاي مورد نيازي كه گربه شما به آنها نياز دارد كمي متفاوت از ويتامين‌هايي است كه شما ممكن است در مكمل‌هاي مولتي ويتامين انساني ببينيد، در نتيجه، فرصت خوبي است كه با اصول اوليه تغذيه گربه‌ها قبل از هرگونه خريد (مواد غذايي) آشنا شويد.

مزایای مولتي ویتامین‌ها برای گربه‌ها
 در حالت مطلوب ، یک غذای خوب و با كيفيت گربه تمام ويتامين‌هاي مختلف و مواد مغذي كه گربه به آنها نياز دارد را فراهم ميكند.

دلايلي كه چرا گربه ممكن است نیاز به مکمل ویتامین داشته باشد وجود دارد.نخست، به اين دليل كه، بسياري از غذاهاي گربه‌ها با مواد غذايي كيفيت بالا توليد نمي‌شوند و در نتيجه مواد تشكيل دهنده اين غذاها كيفيت پاييني دارند. دوم اينكه، ماندن اين غذاها براي هفته‌ها يا حتي مدت زمان بيشتري در قفسه‌هاي فروشگاه‌ها به اين معني است كه مقداري از ويتامين‌ها و مواد مغذي كه به طور طبيعي در غذاي گربه هستند كاهش يافته و در نتيجه گربه شما ميزان مواد مغذي مورد نياز را دريافت نمي‌كند. به اين دليل، مولتي ويتامين‌ها، مكمل خوبي براي كمك به دريافت مواد مغذي مورد نياز هستند.

اجزاء مولتی ویتامین خوب براي گربه‌ها
گربه ها نیاز به آنزیم های خاص و اسیدهای آمینه‌اي دارند كه فقط در منابع گوشتي يافت مي‌شوند. پس به اين دليل، گربه‌هايي که گوشت نمی خورند سالم و در نهايت زنده نخواهند ماند. بنابراين، بسیاری از مکمل های مولتی ویتامین که براي گربه‌ها در دسترس هستند بر روي برخي از اين نوع مواد مغذي كه معمولا در منابع گوشتي يافت ميشود تمركز دارند كه عبارتند از:

– نياسين
– ريبوفلاوين
– تورين
– تيامين

 علاوه بر اين، گربه‌ها براي سلامتي بيشتر و بهتر نیازمند ویتامین های محلول در آب (مانند ویتامین های سی ـ ب) و ویتامین های حلال در چربی (مانند آ ـ ای) و … میباشند كه شامل:

– ويتامين a
– ويتامين d
 – ويتامين e
 – ويتامين ب كمپلكس
است.

آگاه باشید که بدن گربه ها به طور طبیعی به اندازه کافی ویتامین c و ویتامین k برای سالم زنده ماندن توليد مي‌كند، بنابراين نيازي به بودن اين تركيبات در مكمل‌هاي مولتي ويتامين براي گربه‌تان نيست.

مواد مغذی دیگر ، مانند کلسیم و عناصر دیگر، ممکن است در تركيبات مكمل‌هاي مولتي ويتامين در مقادیر کم ارائه شوند، اما به طور کلی در صورتي كه پت شما از منابع غذايي با كيفيت بالا استفاده مي‌كند نیازي به مكمل‌‌هاي ديگر مواد مغذي نيست.

خطرات ناشی از مولتي ویتامین‌ها برای گربه
 آگاهي از اين واقعيت كه دادن بيش از حد برخي از ويتامي‌ها و مواد معدني به گربه در واقع ميتواند خطر توسعه مشكلات سلامتي (بيماري‌هاي) گربه را افزايش دهد بسيار مهم است. ویتامین های محلول در چربی، مانند چند نمونه‌اي كه در ليست بالا ذکر شده اگر  به ميزان بيش از حد مصرف شوند ميتوانند سمي باشند.

مواد مغذی دیگر مانند کلسیم و منیزیم فقط به ميزان بسيار كمي مورد نياز هستند و دادن آنها در قالب مولتي ويتامين به گربه در واقع مي‌تواند گربه را در معرض خطر قرار دهد. پس به اين دليل، بسيار مهم است كه قبل از استفاده از هرگونه مكمل مولتي ويتامين براي حيوان خانگي خود ابتدا با دامپزشك خود مشورت كنيد.
 

پیام بگذارید