خیلی ها اعتقاد دارند که اولین دوستی بین سگ و انسان به رمان غارنشینان بر میگردد.وقتی که سگی برای همکاری با انسان به شکار رفت و استخوان های شکار به او رسید.
در دنیای معاصر بهترین دوست انسان هنوز سگ است و برای ما عشق بی شرط در برابر نیاز هایی مثل غذا,گرما,مکان و توجه فراهم میکند.ولی در زیر این دوستی ساده مزایای واقعی تقسیم کردن زندگی با یک حیوان پنهان شده است.
داشتن سگ میتواند یکی از ارزشمندترین چیزهایی باشد که در زندگی داشته اید.از همان لحظه ای که اون گلوله ی پشمالوی کوچک را در بغل خود میگیرید میدانید که زدگی شما تغییر کرده است.
یکی از بزرگترین مزایای داشتن سگ همراهی سگ شماست.سگتان همیشه در کنارتان میماند.همیشه باوفاست.چه شما خوشحال باشید و یا ناراحت.وقتی شما خوشحال هستید سگتان شما را با تکان دادن دم خود همراهی میکند و این شادی را با شکا تقسیم میکند.و در روزهای بد سگ شما ناراحتیتان را احساس میکند و سرش را بر زانوی شما میگذارد و با دو چشم بزرگ نگاهتان میکند و عصبانیت و افسردگی شما پاک میشود.
یکی از مزایای دیگر,امنیت است که سگتان برای شما ایجاد میکند.هر کسی که قصد تجاوز به ملک شما را داشته باشد با صدلی پارس و غرغر سگتان به کاری که قصد انجام را دارد بیشتر فکر میکند.
برای سلامتی سگتان باید روزانه او را برای پیاده روی ببرید.این پیاده روی نتنها برای سلامتی سگتان خوب است بلکه برای خودتان هم ورزش خوبی است.پول خود را خرج باشگاه های مختلف نکنید و به جای آن هر روز صبح در پارک با سگ خود بدوید و از طبیعت و گلها و پرندگان لذت ببرید.چه پیر چه جوان ورزش برای شما مفید است.
با داشتن سگ و بردن او به پارک با افراد دیگری دوست میشوید و میتوانید با هم قرار پارک بگذارید.خیلی از صاحبان سگ آدم های مهربانی هستند.
میتوانید سگ خود را وارد مسابقات (dog show) بکنید.این روز ها این گونه مسابقات برای سگ های میکس هم برگذار میشود.صاحبان سگ های برنده خیلی وقت ها از خود سگ هم خوشحالترند.
اگر سگ شما پر انرژی است میتوانید با مسابقات ورزشی سگها این انرژی را تخلیه کنید و اوقات خوبی را با سگ خود بگذرانید.
در آخر هر تصمیمی که برای زندگی سگتان بگیرید او شما را به عنوان صاحب خود میشناسد و همیشه دوست خوبی برای شما باقی میماند.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.